Bahçeli’den erken seçim çağrısı

Cumartesi, 8 Haziran 2013 16:06

devlet-bahceliMHP Lideri Bahçeli, Gezi Parkı eylemlerine hükümetin antidemokratik uygulamaları ve kusurlu demokrasi algısının neden olduğunu söyledi. Erken seçim çağrısında da bulunan Bahçeli, tıkanan sistemin, yorulan toplum yapısının tortularını temizlemek, önünü açmak ve dengeye kavuşturmak için seçimden başka bir yol kalmadığını savundu.

Millyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 8. dönem eğitim faaliyetlerinin tamamlanması dolayısıyla düzenlenen sertifika töreninde konuştu.

Konuşmasında, 12. gününe Taksim Gezi Parkı eylemlerine de değinen Bahçeli, şunları söyledi:

”Masum ve haklı taleplerin belirli bir eşikte durması siyasi iktidar tarafından önemsenmesi, fitili ateşlenen karmaşanın söndürülmesi Türkiye’nin hayrınadır” diyen Bahçeli, erken seçim çağrısı da yaptı.

‘Mesele Yalnızca Ağaç Değil’ 

”Mesele yalnızca ağaç ya da çevreyi koruma duygusu değildir. 10 yıldır iktidarda olan AKP’nin yanlışları, antidemokratik uygulamaları, baskıcı ve dışlayıcı politikaları ağaç bahanesiyle tepkilerle karşılaşmıştır.

‘Kusurlu Demokrasi Algısı’ 

AKP’nin kusurlu demokrasi algısı, dayatmacı ve buyurgan üslubu doğal olarak bir kırılma ve çatlamaya neden olmuştur.

Başbakan Erdoğan’ın otoriter mizacı, başkanlık beklentisi Taksim’de gençliğin hisarına çarpmış, yurdumuzun dört bir yanındaki hadiselere sebebiyet vermiştir.

Toplum sıkışmış, biriken kırgınlıklar ve öfkeler Taksim Gezi parkında patlamıştır. Başbakanın ötekileştirici dili, kırıcı tavrı, kimseyi umursamayan biz siz ayrımına dayanan siyaseti sabır taşını çatlatmış, kitlesel infiale zemin açmıştır.

Masum ve haklı taleplerin belirli bir eşikte durması siyasi iktidar tarafından önemsenmesi, fitili ateşlenen karmaşanın söndürülmesi Türkiye’nin hayrınadır.

Erken Seçim Çağrısı

Bize göre siyasal irade yenilenmelidir. Tıkanan sistemin, yorulan toplum yapısının tortularını temizlemek, önünü açmak ve dengeye kavuşturmak için başka bir yol kalmamıştır. AKP gitmeli, Başbakan Erdoğan bitmelidir.”