Bahçeli: Siyaseti kuşatan çok katmanlı bir rüşvet ağı var

Perşembe, 26 Aralık 2013 15:58

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli MYK Toplantısı öncesinde genel merkezde gerçekleştirdiği basın toplantısında yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

17 Aralık’ta gerçekleşen operasyonun ardından Başbakan’ın açıklamalarını eleştiren Bahçeli ‘Ayakkabı kutularından milyonlarca dolar çıkıyor; Başbakan polis memurunun oturuşundan bahsediyor.’ dedi

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

AK PARTİ RÜŞVET KİRİNE BULAŞMIŞ

”Peşinen hiç kimseye suçlu gözüyle bakmayız. Her şey milletimizin gözü önündedir. Hükümetin kaçacak gizlenecek hali kalmamıştır. Siyaseti kuşatan çok katmanlı bir rüşvet ağı var. AK Parti hükümeti rüşvet kirine tepeden tırnağa bulaşmıştır. Rüşveti basan AK Partili Bakanları kuklaya çevirmiştir. Bu gelişmelerden Erdoğan’ın haberdar olmaması bizim aklımıza yatmamaktadır.

Yolsuzluk haberleri hep gündemde. Durduk yerde alın teri dökmeden köşeyi dönen kaç Başbakan Türkiye’ye nasip olmuştur. AKP Hükümeti’nin yolsuzluk konusundaki sicili kötüdür. Kul hakkına göz koyan, yükünü tutan, küpünü dolduran ne kadar çıkarcı hortumcu varsa hükümet tarafından korunmuş hazinenin başına bekçi dikilmiştir.

HAKKINDA YOLSUZLUK ÇIKMAYAN AK PARTİLİ BAKAN OLMUŞTUR

11 yıldır hakkında yolsuzluk çıkmayan çok az AKP’li bakan olmuştur. Bu bakanlar ya kendi istekleri ile ya da parti isteğiyle yollarını ayırmışlardır. Bilinsin ki başörtüsü talanı kapatamayacaktır. İstanbul’daki rüşvet operasyonundan sonra Başbakan ve bakanları bir süre sessiz kalmışlar, ardından pişkince karşı taarruza geçmişlerdir.

Bir bakan çocuğunun evinde kasalar ve para sayma makinesi çıkmıştır. En değerli maden bile bu kadar değerli değildir. Başbakan dün, ”Siz o kutunun içinde ne olduğunu nereden biliyorsunuz” diye eleştirilere cevap vermeye çalışmıştır. Dünyanın neresinde olursu olsun sabit ücretli bir kamu çalışanın evinden 5 milyon dolar çıkması olaydır.

ERDOĞAN EMNİYET MÜDÜRLERİNİ KÜÇÜK DÜŞÜRDÜ

Halkbankası’na ABD kaynaklı bir operasyon varsa Başbakan bu ülkeye gidince ne yapmış, Obama’yı görünce neden susmuş, harcırah alarak etrafında gezdirmekten başka ne yapmıştır. Türk polisi 17 Aralık’tan beri hükümetin tacizi altındadır. Başbakan Erdoğan görevden aldığı polisleri nereden tanımaktadır. Daha önceden bu polislerle ilgili bilgi ve belge mi vardır. Görevden almalarda neye dayanılmış hangi kıstaslara dayanılmıştır. Yürüyen soruşturmanın ucu kendine dokununca kıyamet koparan Erdoğan, polisleri görevden alarak emniyet müdürlerini küçük düşürmüştür.

POLİS SAVCIDAN ALDIĞI EMRİ YERİNE GETİRMİŞTİR

Türk polisi savcılardan aldığı emri yerine getirmiştir. Adli Kolluk Yönetmeliği’ndeki değişiklik AKP hükümetinin korktuğunu göstermektedir. Başbakan Erdoğan neden çekinmektedir. Babamın oğlu olsa üzerine gideriz diyen birinin özgüven sorunu yaşaması gayet manidardır.

Başbakan Erdoğan yolsuzluk operasyonunu kirli bir tuzak olarak görmekten devlet içinde devlet ya da paralel bir devletten bahsetmektedir. Bugünkü mesele öncelikle yolsuzluktur. Başbakan ve hükümeti hukuku lekelemekten kaçınmalıdır. Başbakan ısrarla ismi belli olmayan örgüte atıf yapmaktadır. Bu örgüt yeni mi türemiştir. Başı kimdir, nerelere sızmıştır. Başbakan bunca zaman uyumuş mudur, uyuşmuş mudur? Bu örgüt devleti ele geçirmiş midir, bu örgüt ile ilgili ne zaman harekete geçeceksin. Türk ordusuna kumpas kurmakla suçladıklarınız kimlerdir. Ergenekon, Sarıkız, Yakamoz, Kafes, Balyoz gibi davalar Türk askerini tasfiye etmek için mi yapılmıştır?”