Bahçeli: O, saldırı yapmak için gönderilmiş bir zavallı! MHP binasında şüpheli otomobil

Cumartesi, 24 Ağustos 2013 13:49
3b05675b-3630-44ed-9195-92cd83c16ade

MHP Genel Merkezi önündeki bariyerleri aşarak otomobiliyle binanın kapısına kadar gelen M.B. isimli kişi, gözaltına alındı. Bahçeli, “O bir meczup. Saldırı yapmak için gönderilmiş bir zavallı” dedi.

Kendisini öldürmek isteyenlerden kaçtığını ileri süren M. B, otomobiliyle MHP binası önündeki bariyeri aşarak, kapının öündeki Kültigin ve Bilge Kağan yazıtların bulunduğu sütuna çarparak durabildi.

MHP’nin Milli Değerleri Koru ve Yaşat Açık Hava Toplantıları kapsamında düzenleyeceği “Türkçe Mitingi Konya” programına dolayısıyla parti yöneticilerinin genel merkezde olduğu belirtilen saatte gerçekleşen olay kısa süreli paniğe neden oldu.

M. B, MHP Genel Merkezi’ndeki polisler tarafından etkisiz hale getirildi ve gözaltına alındı. Polis köpekleri bomba araması yaptıktan sonra otomobil otoparka çekildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, M.B’nin, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin partiyi geliş gidiş saatlerini bildiğini savunarak, “Sayın Bahçeli partiye geldikten bir, iki dakika sonra olay gerçekleşti” dedi.

Olay anında bazı kişilerin çevrede kamerayla çekim yaptığının görüldüğünü öne süren Yalçın, olayın planlı olduğunu iddia etti.

Güvenlik güçleri, MHP Genel Merkezinin giriş kapısındaki kameraların görüntülerini inceliyor.

Bahçeli’den açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, otomobiliyle MHP Genel Merkezi’ndeki bariyerleri aşarak binanın kapısının önüne kadar giren şüpheli için, “O bir meczup. Saldırı yapmak için gönderilmiş bir zavallı” dedi.

Bahçeli, araçta bomba bulunup bulunmadığıyla ilgili başka bir soru üzerine de “Şimdilik yok” dedi.