Bahçeli: Erdoğan kardeşi Gül’e oyun oynuyor

Salı, 22 Nisan 2014 13:24

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

Yaz mevsimi gerek iklim şartları gerek siyasi nedenlerden dolayı oldukça sıcak geçecektir. Cumhurbaşkanı seçim takvimi Haziran ayı sonundan itibaren işlemeye başlayacaktır. Türkiye’de sanki cumhurbaşkanı değil AKP’ye genel başkan seçilecektir. 10 Ağustos’ta sanırsınız ki AKP’nin kurultayı seçilecektir. Sanki seçime 110 gün kala sandıklar kurulmuş, oylar verilmiş, seçim belli olmuştur.

AKP CUMHURBAŞKANLIĞINI TEKELİNE ALMIŞ

AKP cumhurbaşkanlığını tekeline almış, üzerine kapanmış mızmızlanarak kimseye yar etmem demeye getirmiştir. Demokrasilerde hiçbir seçimin sonucu baştan belli değildir. Cumhurbaşkanı AKP’nin karanlık odaları değil Türk milleti karar verecektir. Saray soytarılığı yapanların milli iradeye saygısız davrandıklarını bilmesi lazım. Cumhurbaşkanlığını çantada keklik sanan ahmakların da insan içine çıkamayacakları günler yakındır.

GÜL SÜRPRİZ ÜSTÜNE SÜRPRİZ YAŞADI

Şu sıralar Gül, sürpriz üzerine sürpriz yaşamıştır. Anlaşılan Erdoğan cumhurbaşkanlığına çok isteklidir. Ne var ki kardeşim dediği, kader ortaklığı yaptığı Gül’ü de havuz medyası, yandaş kalemler vasıtasıyla rencide etmeye başlamıştır.

AKP KAYNAKLI ETKİLİ BLOKAJ YAPILIYOR GÜL’E

AKP kaynaklı etkili bir blokaj yapılıyor Gül’e. Erdoğan kararını vermiştir, prosedür gereği etrafına danışmıştır.

BAŞBAKAN KARDEŞİNE OYUN OYNUYOR

Başbakan kardeşine oyun oynamakta, ayağına çelme takmaktadır. Hele ki terleyen, koşan aktif cumhurbaşkanından bahsetmesi seçilmesi hâklinde yetkilerini tam olarak kullanacağını iddia etmesi Gül’ü rencide eden ve başarısızlığını rumuzlu sözlerle yüzüne vuran çirkin söylemlerdir. Brütüslüğü dört ayaklı koltuk uğruna kadim arkadaşına da reva görmüştür. Başbakan kararını vermiştir vermesine ama AKP’nin başına kimin geleceğini, Başbakanlık makamına hangi ismin layık olduğunu henüz netleştirememiştir. Bu konuda parti içinde de uyum sağlanamamış.

GÜL SÖZLERİYLE GÖNLÜNDEN CUMHURBAŞKANLIĞI GEÇTİĞİNİ GÖSTERİYOR

Başbakan erken davranmakta, planladığı yurtdışı seyahatleriyle Köşk’e aday olduğunu işaretlerini veriyor. Gül’ün Kütahya’da söylediği sözler bir yönüyle gönlünden cumhurbaşkanlığı geçtiğini göstermektedir. Fakat Başbakan’ın cumhurbaşkanlığına adaylığına sımsıkı sarılması, ben olacağım kimseye yedirmem göndermeleri Gül’ü sancılı bir duruma sokmuştur.

BAŞBAKAN BOŞUNA HAYAL KURUYOR. ZİRA 12. CUMHURBAŞKANI OLMAYACAK

Başbakan boşuna hayal kurmaktadır. 12. Cumhurbaşkanı Erdoğan olmayacaktır. TC’ye ve Türk milletinin birliğine nefret duyan hastalıklı bir ruhtan cumhurbaşkanı nasıl çıkacaktır.

AMAÇ İŞİ İMRALI CANİSİNE KADAR GÖTÜRMEK

Başbakan cumhurbaşkanı olursa sadece ve sadece bir yetkisini adam gibi kullanacaktır. Hastalık, sakatlık gibi nedenlerden tutukluların çıkması. Burada amaç işi İmralı canisine kadar götürmektir.