Baba yadigarı dedi ve bakın külüstürü ne hale getirdi

Cumartesi, 13 Nisan 2013 13:48

fghjBaba yadigarı otomobili yeniden yollara çıkarmak için 20 bin lira harcadı

Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde gıda mühendisi, 39 yaşındaki Murat Özgenç, babasından kalan 1975 model Renault marka otomobili yeniden kullanmak için 20 bin TL harcadı. Bursa’da eski otomobillere ‘hayat veren’ 40 yaşındaki Ali Ersöz’ün atölyesinde yenilenen 301′nci araç olan otomobili ilk günkü orijinal haline getirildi.

Bursa’da eski otomobillere ‘hayat veren’ kaporta ustası Ali Ersöz atölyesinde, 10 kişilik ekibi ile 2 yıl aralıklarla yaptığı çalışma ile 1975 model Renault marka otomobil için yaklaşık 20 bin TL harcayarak fabrikadan çıktığı ilk günkü haline dönüştürdü. Otomobili görenler, “Bu kadar olur” demeden kendilerini alamadı. Bu zamana kadar 300 hurda aracı orjinalinin benzeri haline getirdiğini bu otomobil ile bu sayının 301′e yükseldiğini söyleyen kaporta ustası Ali Ersöz, “Araçları uzun süren titiz bir çalışmadan sonra, eski haline döndürdüğüm zaman büyük bir keyif alıyorum” dedi.

Babası Osman Özgenç tarafından 1975 yılında satın alınan aracın 2 yıl öncesine kadar kullanılıdığını daha sonra hurda olarak depoya bırakıldığını anlatan Murat Özgenç, “Babadan kalan bu aracı 20 bin lira harcayarak bu haline getirdim. Böylece 1975 yılına tekrar döndük. Ben de bu otomobili oğluma vereceğim. O da tarih olarak saklayacak” diye konuştu.

DHA

Tags