Baba Bush, Nelson Mandela’yı öldürdü!

Pazartesi, 2 Eylül 2013 10:32

606x341_219464_nelson-mandela-s-health-improvesGeorge H. W. Bush, yani bilinen adıyla baba Bush’un ‘Başkan George H. W. Bush’un Nelson Mandela’nın ölümü ile ilgili açıklaması’ isimli mesajı Amerikan kamuoyunda büyük şoka sebep oldu.

Sözcü Jim McGrath’ın ABD eski başkanı adına yazdığı başsağlığı mesajında “Tanışmış olmayı bir ayrıcalık bildiğim, büyük özgürlük savunucularından birinin kaybı üzerine ben ve Barbara üzüntü içindeyiz. Nelson Mandela’nın kendisini haksızca 26 yıl hapiste tutanları affedişini, hepimiz için nasıl güçlü bir erdemlilik örneği gösterdiğini, ben Devlet Başkanı olarak hayretler içinde izledim. O adam, muazzam cesaretiyle ülkesinin tarihini değiştirdi. Barbara ve ben, Nelson Mandela’ya büyük saygı duyuyoruz. Ailesine ve ülkesinin insanlarına bağsağlığı diliyoruz.”

Fakat sözcü McGrath kısa süre sonra hatasını anlayarak ” Sabahki açıklama, Washington Post News’da geçen bir haber başlığını yanlış okumuş olmamdan kaynaklandı. Aptalca bir hata yaptım. Herkesten özür diliyorum” diyerek konuya açıklık getirdi.

The Telegraph