Aziz Yıldırım Mehmet Ali Aydınlar’ı topa tuttu!

Cuma, 1 Kasım 2013 15:20

aziz-yildirim-teslim-olmadim-olmayacagiz-1_6534_bFenerbahçe’de yarın başlayacak seçim süreci öncesi Başkan Aziz Yıldırım basın toplantısı düzenledi. Eski TFF Başkanı ve Fenerbahçe Kulübü başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar’ı sert sözlerle eleştiren Yıldırım “Şike ile şampiyon olduğunu söylediği bir takıma Aydınlar nasıl başkanlık yapacak” diye sordu.

Yıldırım’ın açıklamaları şöyle:

“NEDEN ADAY OLDUM?”

Biliyorsunuz ki Genel Kurul var. Cumartesi ve Pazar günü yapılacak Kongre’ye katılacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Biz her zaman örnek olduk, gelin bu kongre ile yeniden örnek olalım. Ben neden adayım: Herkes bilsin ki benim görev sürem 3 Temmuz’dur. O sürecin izleri temizlenmeden bizim görevim bitmez. Bu seçim ne bir güven oyudur ne de güçlü yönetim ihtiyacıdır.

Ben bu camianın sadece görünen yüzüyüm. Kaldı ki bu seçim Fenerbahçe camiasına yapılan bir dayatmadır. Bu Fenerbahçe’nin 3 Temmuz ile yüzleşmesidir. Ben de bu yüzden adayım. Seçim süreci ile hiç konuşmadan adayların projelerini dinledim. Gözlerini kırpmadan yalan söylediler.

Tesislerle gurur duymak yerine ona çamur attılar. Topuk Yaylası’na bir türlü ısınamadılar. Fenerbahçe’ye ait hiçbir kuruma gidemeyenlerin beni kötülemek için yapacağı yorum ancak bu olabilirdi.

“F.BAHÇE 25 MİLYON DOLARI BULAMAYACAKSA…”

Fenerbahçe Üniversitesi: Her projeyi eleştirebilirsiniz ama konu eğitim olunca yapamazsınız. Fenerbahçe Üniversiteyi neden kuruluyor diyorlar. Eğer Fenerbahçe SK, 25 milyon doları bulamayacaksa camia bunu kendi içerisinde halleder. Fenerbahçe’nin para bulma gücü sonsuzdur. Üniversitenin parası hazır. Planı projesi her şeyi belli. Kısa zamanda bu da çözülmüş olur. 2014’te ilk adımlar atılır. Fenerbahçe Üniversitesi şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Eğitim seçim malzemesi yapılamaz, tıpkı din gibi.

2015’te yapılacak olan olağan seçimde bir madde koyacağım. Kardeşimin Kurtköy’de yaptığı villalardan bir kısmını kulübe aldık. Oyunculara vereceğiz, ya burada kalırsınız ya da başka yerde diyeceğiz. Başka yerde kalırsanız biz ödemeyiz diyeceğiz.

YILDIRIM’DAN DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ: BU TÜSİAD İLE DEĞİL FENERBAHÇELİLERLE OLUR!

Mali tablolarla ilgili kısa bilgi vermek istiyorum. Fenerbahçe’nin 1 trilyon borcu var diyorlar. Peki bunun karşılığında aktiflerinde ne var. Sadece Fenerium 300 trilyon. Futbol AŞ 800 trilyon. Bunlar hep şişirme kararlarla kamuoyuna sunuyorlar. Yalan söyleyemezsiniz yalan birgün ortaya çıkar. Ama bunların zihniyeti bu, devamlı karalama politikası.

Fenerbahçe’nin toplam finansal borcu 137 milyon dolardır. Üstelik banka borçları 8 yıl vadeye yayılmıştır. Spor Kulübü’nün ise 137 milyon TL borcu vardır. Toplamda borç sadece 200 milyon dolardır… Fenerbahçe halkın takımıdır. Değerleri seçim malzemesi yapılamaz. Fenerbahçe kimsenin seçtiği 10 tane zengine mahkum edilemeyecek kadar büyüktür.

Son günlerde başka bir söylem geliştirdiler. Demokratik Fenerbahçe… Demokratikleşme TÜSİAD ile olmaz, dünyanın her yerindeki Fenerbahçeliler ile olur. Kongre’den sonra eğer devam edersek tüzük çalışması hazırladık.

Mehmet Ali Aydınlar’a soruyorum:

- 2010 – 2011 sezonu şampiyonu kimdir?

- Fenerbahçe SK, 2010-2011 sezonunda şike yaptı mı yapmadı mı?

- Şenes Erzik ile Başbakan’a bilgi vermek için gittiğiniz de Başbakan size ‘Fenerbahçe şike yaptı mı’ diye sorunca siz ne cevap verdiniz?

Kendisine yine soruyoruz;

-Fenerbahçe’nin şike yaptığına inanıyorsan; Şampiyonluk Kupası’nı Trabzonspor’a verecek misin?

- Fenerbahçe’den puan silecek misiniz?

- Fenerbahçe’yi 2 yıl Avrupa’ya göndermeyecek misiniz?

- Senin başkanlığında düzenlenen ve 19 maçta şike olduğunu söyleyen kurulun 2. raporundaki farkın nedeni senin görevde olmaman mıdır?

- Fenerbahçe’nin tesislerine gelmemene rağmen rakip takımın kutlamalarında onur konuğu olmanı nasıl açıklayacaksın. Seni Fenerbahçelilerin değil de Galatasaraylıların desteklemesi tesadüf müdür?

- Sen Galatasaraylıların Fenerbahçe başkan adayı mısın? Lütfi Arıboğan’la Ebru Köksal’ı yeni yönetimine alacak mısın?

- Sayın Aykut Kocaman ve Rıdvan Dilmen ile neler konuştun, neler önerdin ve ne cevaplar aldın?

- Kozmik odada olması gereken evrakın senin evinde ne işi vardı? Yoksa kozmik oda senin evin miydi?

-Başkan olursan kupadan dolayı futbolcuların yüzüne nasıl bakacaksın ve o futbolcuları kulüpten uzaklaştıracak mısın?

- Aykut Kocaman sana gelince neler söyledin?

- Futbolcu İbrahim Akın’a lisans verme şartı olarak ancak Akın’ın yapmadığı şikeyi itiraf etmesi durumunda lisans vereceğini söyledin mi?

- UEFA müfettişi Cornu, Helvacı ve Arıboğan, havaalanında Cornu ile ne konuştu?