Azam Ali, 1 Kasım’da Mercan Dede ve Zara’nın konuğu olacak..

Cuma, 31 Ekim 2014 15:57

1 Kasım Cumartesi günü dünyaca ünlü vokal Azam Ali, Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde Zara ve konserin düzenlenmesini üstlenen Mercan Dede’nin konuğu oluyor.

Çok kültürlü bir müzik repertuarına sahip olan İran asıllı, çocukluğu Hindistan’da geçen, bir süredirse Kanada’da yaşayan vokal ve besteci Azam Ali, grubu VAS ve Niyaz ile yaptığı müziklerle ve solo albüm çalışmalarıyla tanınıyor. Ayrıca Matrix, The Fight Club, Thor gibi filmlerin müziklerine yaptığı vokaller de bulunuyor.

Zara, 1998′de ilk albümünü çıkartarak müzik dünyasında adını duyurmaya başladı. 2000, 2001 ve 2003 yıllarında En iyi Türk Halk Müziği sanatçısı dalında Altın Kelebek ödüllerinin sahibi oldu.

Mercan Dede, ney gibi geleneksel enstrümanların sesini, ambient ve elektronik müzikle birleştirerek, müziğiyle Sufi spiritüelliğini değişik yollardan yakalamasıyla tanınıyor.

Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Zara ile dünyaca ünlü müzisyenler Azam Ali ve Mercan Dede’yi buluşturacak olan konser, doğu ve batı müziğini başarılı bir şekilde sentezleyerek izleyicilerin hafızalarına kazınmayı hedefliyor.

Not: Öğrenci biletleri organizasyon günü 17:00-19:00 arasında gişeden 20 TL’ye temin edilebilecek.

Screen Shot 2014-10-31 at 3.53.01 PM