Ayşe Kulin’den yazın okunması gereken 5 kitap

Salı, 12 Ağustos 2014 12:33

Yazın ne okuyalım diye düşünüyorsanız, Ayşe Kulin’in Dipnot Tablet okurları için önerdiği Yazın Okunması Gereken 5 Kitap listesine mutlaka göz atın!

 

1. Barbaros Altuğ – Biz Burada İyiyiz

Barbaros Altuğ’un bu yaz çıkan kitabı ‘Biz Burada İyiyiz’ Berlin, İstanbul hattında geçiyor. Üç gencin hikayesinin anlatıldığı romanda Gezi eylemleri, aşk, hüzün ve umut var… İstanbul’dan Berlin’e giden üç gencin başka bir yerde yaşama çabaları ve hayata tutunma adımları anlatılıyor.

Biz Burada İyiyiz

2. Emrah Serbes – Deliduman

Emrah Serbes, Gezi zamanının ruhunu, Gezi’nin isyancılarını, hürriyetleri için öksürenleri, yerinde duramayanları, küfredenleri, ağlamayı unutmak için yumruğunu sıkanları resmediyor. Deliduman, büyük zamanın ve her zaman kenarda kalanların romanı.

3. Emrah Serbes – Hikayem Paramparça

Emrah Serbes, hayatı kendine katık eden, sokaktan çağlayan bir sesle yeraltının dumanını hikayemparamparçaanlatıyor bize. Bitmez bir ergen öfkesiyle kuyuya düşmüş çocuklara sesleniyor. Hikâyem Paramparça’da Serbes, yine erken kaybedenlerin sesini duyuruyor, yeraltının dumanlı dünyasını yüzümüze üflüyor, büyümeye direnenlerin öfkesini yekten, kalpten ve derinden anlatıyor. Emrah Serbes’ten parça parça anlar, parça parça anılar, paramparça hikayeler…

 

4. Mine G. Kırıkkanat- Bir Hıristiyan Masalı

Mine G. Kırıkkanat’ın 3 yıllık bir araştırma sonunda hazırladığı Bir Hıristiyan Masalı’nda dinsel dogmaların inananların güvenini hak etmediklerini, bu dogmaların iktidar araç ve gereçlerinden ibaret olup inançsız muktedirler tarafından uydurulduklarını; tarihteki en büyük, en yıkıcı örneğiyle sergilemeye yönelik bir araştırma anlatılıyor.

 

Dipnot Tablet 177. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play