Aykut Kocaman istifa etti! Gözler yönetim kurulunda!

Çarşamba, 29 Mayıs 2013 11:39

kocamannnn_IBO5RSpor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe’de sürpriz bir istifa yaşandı. Sarı-lacivertli kulübün teknik direktörü Aykut Kocaman, yönetime istifasını sundu.

Asbaşkan Ali Yıldırım’ın da görevi bıraktığı öğrenildi.

Fenerbahçe’den Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklamada Asbaşkan Ali Yıldırım’ın istifasının kabul edildiği, Aykut Kocaman’ın ise kulübe ulaşan bir istifasının olmadığı belirtildi.

‘KABUL EDECEĞİZ’
Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı da yaptığı açıklamada, Kocaman’ın dün sözlü olarak istifa ettiğini belirterek, “Dün Kocaman sözlü olarak istifa etmiş. Bugün resmi yazısını bekliyoruz. Resmi istifa yazısı geldiği takdirde yönetim tarafından kabul edilecek” diye konuştu.

Kiğılı, Kocaman ile aralarında fikir ayrılığı olmadığını vurgulayarak, “Başkanla veya yönetimle şu ana kadar Kocaman’ın bir fikir ayrılığı herhangi bir şeyi yok. Kendisi ihtiyaç hissetmiş demek ki tek taraflı olarak istifa etmiş. Herhangi bir anlaşmazlık yok. İstifasını kabul edeceğiz. Yeni hoca arayışına başlıyoruz” şeklinde konuştu.

KİĞILI: İSTİFA ETMEDİM
Kendisinin istifası yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak, “Bu iddialar doğru değil” diyen Kiğılı, yönetim kurulu üyesi Ali Yıldırım’ın istifası konusunda ise, “Zaten uzun zamandır yönetim kuruluna gelmiyordu. Onun istifası daha önceden geldi ve kabul edildi. Başka istifa söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

NEDEN İSTİFA ETTİ
NTV Spor Fenerbahçe Muhabiri Aykut Yıldırım’ın aktardığına göre, dün yapılan yönetim kurulu toplantısından önce Başkan Aziz Yıldırım ile Aykut Kocaman bir araya geldi ve transferler hakkında görüştü. Sonrasında gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında ise Kocaman, yaşananlardan ve süreçten yorulduğunu belirterek istifasını sundu.

2. İSTİFA KARARI
Aykut Kocaman, 22 Aralık 2012′de de istifa etmiş, Yönetim Kurulu kabul etmemişti. Futbolcuların da yoğun baskısı sonucu Kocaman kararından vazgeçmişti.

TÜRKİYE KUPASI’NI ALDI
Spor Toto Süper Lig’de 2012-2013 sezonunu ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe, finalde Trabzonspor’u 1-0 yenerek Ziraat Türkiye Kupası’nın sahibi olmuştu.