Aykut Kocaman: Galatasaray’ın bu gücüyle fark kapanmaz

Pazartesi, 22 Nisan 2013 10:52

kocaman_QGLPCSpor Toto Süper Lig’de, deplasmanda Gençlerbirliği’ne 2-0 yenilen Fenerbahçe’de, teknik direktör Aykut Kocaman, Galatasaray ile aralarındaki 7 puanlık farkın kapanmasının zor olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, “Bu saatten sonra Galatasaray ile 7 puanlık farkı kapatmanın kolay olmayacağının farkındayım” dedi.
Karşılaşma sonrasındaki basın toplantısında konuşan Kocaman, maçla ilgili fazla yorum yapmak istemediğini belirterek, “Kazanmamız gereken bir maçtı. Çünkü aradaki fark 7 puana çıkmıştı. Başaramadık” dedi.

Aykut Kocaman, ”Çok fazla değerlendirme yapmaya gerek yok. Kazanmamız lazımdı, şampiyonluk yarışını sürdürmek için. Ama başaramadık. Artık geriye sarma şansımız yok. Hemen en az bu kadar önemli olan Benfica maçına yoğunlaşmak zorundayız. 7 puan farkı kapamak, mantıklı konuşursak zor. Matematiksel olarak şansımız varsa kovalarız ama 7 puanı bu şartlarda üstelik Galatasaray’ın bu kadar… Neyse bunları sonra konuşuruz, konuşmak da lazım zaten. Önümüzdeki günlerde konuşuruz da. Dediğim gibi bu dönemde bu farkı kapamak kolay olmayacak. Bugünkü maçta da son nokta oldu. Şampiyonluk yarışını ilk yarıda yitirdik. Ama şu anda bunları konuşmak doğru değil. Artık Benfica maçına yoğunlaşmak zorundayız.” diye konuştu.

“GALATASARAY’IN BU GÜCÜYLE…”
Fenerbahçe Teknik Direktörü, basın toplantısında da “Matematiksel olarak şansımız var. Ama mantıklı konuşmak gerekiyor. Rakibimiz ile ilgili söyleyeceklerim var. Galatasaray’ın saha içindeki ve dışındaki gücüyle bu puan farkı kapanmaz. Neyse… Sonra konuşuruz. Galatasaray’ın son 2 sezondaki bu gücüyle, tırnak içinde söylüyorum, bu gücüyle bu farkın azalmasına izin vereceğini düşünmüyorum” dedi.