Aykut Kocaman: Galatasaray’ı alkışlamayacağız

Pazartesi, 6 Mayıs 2013 10:12

page_kocamandan-centilmenlik-dersi-galatasarayi-alkislamayacagiz_233464247Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a 2-0 yenildikleri maçın “kötü” kelimesiyle bile tarif edilemeyeceğini söyledi.

Kocaman, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, soru almak istemediğini belirterek, “Çünkü bu maçtan sonra söyleyecek bir şeyim yok” dedi.

“İyi oynadık, kötü oynadık” değerlendirmeleriyle anlatılacak bir maç olmadığını kaydeden Kocaman, “Göreve başladığım günden bugüne kadar olumlu-olumsuz, iyi-kötü pek çok maç oynadık. Ancak bu maç kötüyle de tarif edilecek gibi değildi. Onun için maçla ilgili söyleyecek çok fazla bir şeyim yok. A’dan Z’ye hepimiz berbat vaziyetteydik. Maçla ilgili konuşmamın pek anlamı yok” diye konuştu.

Bu sırada bir gazetecinin, “Galatasaray stadınıza şampiyon olarak gelecek. Siz ve futbolcularınız Galatasaray’ı alkışlamayı düşünüyor musunuz” şeklindeki sorusu üzerine Aykut Kocaman, “Hayır, hayır. Böyle bir milat için ortam uygun değil. Böyle bir şey en azından benim aklımda yok” ifadelerini kullandı.