“Aykut Kocaman Fenerbahçe’ye dönebilir”

Cuma, 23 Ağustos 2013 12:37

fb-arsenal-sampiyonlar-ligi-macMehmet Demirkol, sarı lacivertlilerde ibrenin eski hoca Aykut Kocamana’a dönebileceğini belirtti.

Fenerbahçe’nin art arda aldığı yenilgiler, takımın yeni hocası Ersun Yanal’ın yeteneklerinin sorgulanmasına neden oluyor. Hatta Aykut Kocaman’ın dönebileceğini söyleyenler var.

Spor yazarı Mehmet Demirkol, Fanatik’teki köşesinden Ersun Yanal ile Aykut Kocaman’ı kıyaslayarak yeni hocayı eleştirdi.

“FENERBAHÇE’NİN KANATLARI YOK”

“Arsenal’i illa yeneceksin diye bir kaide yok. Sonuçta bu işin favorisi onlar. Daha 4 ay önce Bu Fenerbahçe’nin, Arsenal’in şu anki kadrosundan daha iyi bir Benfica’ya neler yaşattığını biliyoruz. Belki deplasmanda eksik oyuncular olmasa tur biletini kapıp finale çıkacaklardı.

Kadronun iskeleti aynı durumda. Büyük bir değişim yok. Bir takım 4 ayda nasıl bu kadar düşebilir ki, bunu düşünmek önemli. Fenerbahçe’nin 1 numaraları problemi kadrosu. Takım mühendisliğinde veya kadro mühendisliğinde bir problem var. 4 stoper, 3 santrfor ve 3 defansif orta sahayla oynamanın üzerine bir taktik oluşturmak kolay bir olgu değil.

Bir ön libero ile oynayabilirsin. Nasıl oynarsın? İki kanadın çıkıyordur. Fakat Fenerbahçe’de iki kanat neredeyse hiç çıkmıyor.”

“KOCAMAN’IN HER ZAMAN KREDİSİ VAR”

“Bir de deniliyor ki Ersun Yanal hücum ağırlıklı oynuyor. Atak yapmadan hücum futbolu mu oynanır. Bu kadro ile hücum ağırlıklı oynanmaz… Ersun Yanal şu an koaly durumda değil. Çünkü onun Aykut Kocaman kadar kredisi yok. Kocaman Fenerbahçe efsanesiydi. Taraftarın büyük bir çoğunluğu onun arkasında durdu, yarı finale çıktıkları zaman da.. Aykut Kocaman 3 Temmuz sürecinde gösterdiği duruşla fark yarattı. Tabii ki Ersun Yanal’ın bu kadar kredisi olması beklenemez. Ersun hoca bir an önce kazanmaya başlamalı.”