Aydın Boysan’dan içki adabı: Kavunla rakı içmek cahilliktir!

Cuma, 24 Mayıs 2013 12:20

Herkesin çok sevdiği isim olan Aydın Boysan, Yazarlar ve Okurlar’ın konuğuydu!

Cumhuriyet’in ilk yıllarında ileriye doğru atılan adımların 50′lerden sonra geriye doğru gittiğini söyleyen Boysan, içki yasaklarının da bu gerilemenin devamı olduğunu söyledi.

Doğduğu yılların kendilerine cesaret ve fikrini söylemeyi öğreten yıllar olduğunu aktaran Aydın Boysan, “Yasakları siyasi manevra olarak yapıyorlar. Amaç insanların sağlığı filan değil, başka bir şey” dedi. Boysan, bu yasakların bazı insanların zihnine girip, oralarda yuvalanma hareketi olduğunu söyledi.

İstanbul’daki nüfus artışına da değinen Boysan, “İstanbul’un nüfusu 20 milyon. Bu artış gelişme değil, medeniyete sırnaşmadır. Adeta medeniyete tekme atıyorlar.” diye konuştu.

Doğduğunda Vahdettin’in padişah olduğunu söyleyen ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kendisinden 2 yaş daha genç olduğunu aktaran Aydın Boysan, Atatürk’ü de defalarca gördüğünü hatta İstanbul’a ilk gelişinin törenle kutlandığını söyledi.

Siz de Yazarlar ve Okurlar programına katılabilir, canlı yayında merak ettiklerinizi sorabilir veya düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, yayın saatinde paylaşacağımız linklere veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayarak katılabilirsiniz.

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay