“Ayaklarım 2 numara büyüdü!”

Çarşamba, 24 Temmuz 2013 15:57

240720131319015646043_2Aylin Kotil: Ayaklarım 2 numara büyüdü!
Genel seçimlerde uygulanan yüzde 10 seçim barajının düşürülmesi adına İstanbul’dan Ankara’ya protesto yürüyüşü düzenleyen Aylin Kotil, 15 günde 360 kilometre yol yürümenin ayaklarını 2 numara büyüttüğünü belirtti.

‘AYAKLARIM 2 NUMARA BÜYÜDÜ’

Hürriyet’ten Zeynep Gürcanlı’nın haberine göre Kotil, zorlu yürüyüşte yaşadıklarını şöyle anlattı: “Yola 37 numara ayakkabıyla başladım, şimdi 39 numara ayakkabı giyiyorum. Bana önceden söyledikleri için, büyük numaralı ayakkabılar da almıştım yanıma. Ayrıca ayaklarımın altı su topladı. Yürüyüş boyunca 3 kilo verdim. Az kilo verdim çünkü çok iyi besleniyorum. Gıda takviyeleri alıyorum.”

Yola ilk çıktığım zaman hiç duraklamadan 16 kilometre yürüyebildiğini belirten Kotil, artık bu mesafeyi molasız yürüyemediğini söyledi: “Bir noktada insanlıktan çıkıyorsunuz. Nasıl uyuduğumu bilemiyorum geceleri. Yola ilk çıktığım günlerde, ‘Ne güzel, temiz havada yürüyüş yapacağım’ ruh hali içindeydim. Ama böyle olmadığını gördüm. Toz ve egzoz içinde yürüyorsunuz. Dişlerimi fırçalamak ve banyo yapmak dışında hiçbir bakım yapamıyorum. Bu zorlu yolda beni ayakta tutan özellikle Twitter üzerinden ulaşan, hiç tanımadığım kişiler oldu. Mesela ABD’den biri var. Sürekli mesajlar atıp, doğa fotoğrafları yollayarak bana destek veriyor. Ben yürüyüşe başlamadan asla yatmıyor. İsviçre’den bir takipçim benimle birlikte yürümek için sadece 1 günlüğüne Türkiye’ye geldi. İnsanlar özgürlük, demokrasi istiyorlar. Bu ilgi ona. Ben sadece aracı oldum.”

YÜRÜRKEN EVİNE HIRSIZ GİRMİŞTİ

Önceki gün yürüyüş sırasında tatsız bir olay da yaşayan Aylin Kotil’in evine hırsız girdiği öğrenildi. Soygun haberinin bizzat eşi tarafından kendisine iletildiğini anlatan Aylin Kotil, ayrıntıları şöyle anlattı; “Bana hırsızlık olayını eşim bildirdi. Kendisi de hafta sonu evde değildi. Pazar akşamı eve gittiğinde, evi darmadağın bulmuş. Heryeri dağıtmışlar, adeta talan etmişler..”

Tags