Ayakkabım Olmadan Asla! Ünlü tasarımcı Müge Ersin son trendleri yazdı

Salı, 2 Nisan 2013 11:15

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Herhalde on kadından dokuzunun ayakkabıya bir zaafı vardır. Bunu kendim dahil, etrafımdaki tüm kadınlara bakarak çok rahat söyleyebilirim. 

‘Dost başa, düşman ayağa bakar’ diye bir atasözü vardır. Ama ben onu şöyle değiştirmek isterim: ‘Dost, düşman herkes ayakkabıya bakar…’

Bu yüzden kıyafetiniz ne olursa olsun, ayakkabıda mutlaka özenli olun derim. Bir jean üzerine beyaz gömlek bile giyseniz, giyeceğiniz ayakkabı tüm görünüşünüzü değiştirecektir. Jean altına giyilen bir lastik ayakkabı hayal edin, veya babet, veya bir sitiletto… Herbiri sizinle ilgili farklı mesajlar verir.

Aynı şekilde çanta da önemli bir aksesuardır. En az ayakkabı kadar önemlidir bir kadın için. Bazıları ayakkabı çanta aynı renk kullanırlar, risk almak istemezler. Olabilir tabi, ama benim önerim çok rahatlıkla farklı renklerde ayakkabı çantayı birarada kullanmak yönünde.

Özellikle yaz sezonunda çok renkli çantalar vitrinlerde olur. Onlardan bir tane edinin derim. Bu sezon pastel tonlarından, canlı neon tonlarına kadar her renkte çanta var. Çanta boyları da çeşitlilik gösteriyor. Uzun zamandır büyük çantalara yer veren tasarımcılar şimdi daha ufak, uzun askılı çantaları da koleksiyonlarına kattılar.

Bu günlerde, Alexander Wang, Philllip Lim, Jason Wu gibi genç tasarımcıların ayakkabı ve çantaları çok beğeniliyor, hatta bu tasarımcıların koleksiyonları bu sektöre yön veriyor bile diyebiliriz. Ayrıca Chanel hala ayakkabılarıyla da kadınlar tarafından bir çeşit arzu nesnesi olmaya devam ediyor.

Yeni sezonda ayakkabılar ise adeta heykel niteliğinde. Artık tasarımcılar tüm yaratıcılıklarını ortaya koyarak inanılmaz güzellikte ayakkabılar tasarlıyorlar. Özellikle topuk kısmında çok farklı formlar, renkler kullanılıyor.

Müge Ersin

Dipnot Tablet AppStore ve Google Play Market’te. Hem de ücretsiz…