Ayağını çek, ayakkabı ver

Perşembe, 21 Mayıs 2015 11:45

Her sene yaz gelince Instagram’da çıplak ayaklar görüyoruz ama bu sene bu algı değişti. Görmekten sıkıldığımız ayaklar hayırlı bir işe vesile oluyor.  Çünkü Toms’un “Ayakkabısız Bir Gün” kampanyası kapsamında Instagram’da #WithoutShoes etiketiyle paylaştığınız her çıplak ayak fotoğrafı ihtiyaç sahibi bir çocuğa ayakkabı olarak dönüyor.

Tüm dünyada yürütülen “One Day Without Shoes” ve sosyal medyada ilki gerçekleştirilen “Ayağını Çek, Ayakkabı Ver” projesi, “Ayakkabısız Bir Gün” yaklaşımı ve ünlülerin de hem sosyal medyadaki, hem de 21 Mayıs’ta gerçekleşecek etkinlikteki desteği ile ihtiyacı olan çocuklara ayakkabı ulaştıracak!

ayakkabi-cocuklarGeçtiğimiz yıl, Kenan Doğulu, Burcu Esmersoy, Tuba Ünsal, Bennu Gerede, Nasuh Mahruki, Arda Türkmen, Engin Altan Düzyatan, Yalın, DJ Funky ‘C’, Saba Tümer gibi birçok ünlünün de desteği ve 1500’den fazla kişinin katılımıyla, Bebek Parkı’nda ilki gerçekleştirilen “One Day Without Shoes” / “Ayakkabısız Bir Gün” etkinliği, bu yıl çok daha büyük bir katılımla 21 Mayıs günü Ortaköy Meydanı’nda yer alacak.

ayakkabi-tomsTüm dünyada bu projeyle ile ilgili 2015’te bir ilke de imza atılıyor ve Instagram üzerinden 21 Mayıs’a kadar 1 milyon ayakkabı vermeyi amaçlayan #withoutshoes hashtagli bir sosyal medya çalışması gerçekleştiriliyor. Çıplak ayaklı her paylaşım için bir çocuğa ayakkabı verilen bu projenin Türkiye mottosu “ayağını çek, ayakkabı ver”.