Avrupa’nın en renkli şehri: Lizbon

Çarşamba, 18 Şubat 2015 14:13

Lizbon, İstanbul ve Roma gibi yedi tepe üzerine kurulmuş. 1260 yılından beri de Portekiz’in başkenti.

Lizbon aynı zamanda Fado müziğinin de başkenti. Bundan dolayı bu şehre gitmişken mutlaka 12. yüzyıldan kalma bir semt olan Alfama’ya uğrayın. Bu sıcak ve her yerde Fado’nun çaldığı semtte yürüyüş yapın. Fado bildiğiniz gibi sevgililerini deniz aşırı yolculuğa gönderen kadınların söylediği ağıt tarzında bir müzik türü.

otel dıs cephe geceBelem pastanesine gidip, çok özel bir lezzet olan turtalardan yiyin. Bu turtanın tarifini dünyada sadece 3-4 kişi biliyormuş. Dünyada tadılması gereken 20 lezzetin arasında seçilmiş!

1555421-529311_0_0_1600_1067_500_333Bir de size Portekiz ve Akdeniz yemekleri ile ünlü “Olivier Avenida” restoranına gitmenizi önereceğim. Restoranda Olivier ile kesinlikle tanışırsınız. Çok eğlenceli bir kişilik. Oliver’in “Kobe bifteği” çok ünlü. Mutlaka tadın derim. Ayrıca “Bica da Sapato” restoranını da tavsiye ederim.

lx-boutique-hotel-lisbonne-hotelSize Lizbon’un merkezinde bir otel önereceğiz. LX Boutique Hotel! Otel Chiado, Baixa ve Cais do Sodré bölgelerinin arasındaki üçgenin merkezinde yer alıyor. Odaları Lizbon ve Tejo Nehri’nin eşsiz manzarasına sahip. Bir de bu butik otelin çok popüler Confraria adında bir suşi restoranı var. Aynı zamanda Portekiz yemek deneyimi için otelin hemen dışında birkaç alternatif de bulunuyor. Lx Boutique Hotel, çeşitli restoranlar, barlar, kafeler ve mağazalara 5 dakikalık yürüme mesafesinde.

Lizbon Katedrali, Praça do Comércio, Igreja de São Roque ve Chiado Müzesi gibi tarihi mekanlara ve müzelere yürüyerek 10 dakikada ulaşmak mümkün.

Hazırlayan: ASLI GÖKNAR

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play