Avrupa Gönüllü Hizmeti’ne dair tüm soruların cevapları burada!

Salı, 27 Ağustos 2013 09:36

Dipnot.tv canlı yayınlarından Avrupa Rüyası programında dünyanın dört bir köşesine canlı bağlantılar yapıyor ve yurt dışı deneyimleri konuşuluyor.

Bu hafta Finlandiya, Litvanya, Almanya’dan katılan arkadaşlarımız Avrupa Gönüllü Hizmeti başta olmak üzere deneyimlerini paylaştılar.

Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında Avrupa’nın farklı ülkelerinde görev alan katılımcılar ilk olarak bu projeden alınacak katkının kişiden kişiye farklılık gösterebileceğini söylediler. Küçük bir kasabada ki görevinden memnun olan da ya da büyük bir şehir de görevden uzaklaşıp eğlenirken sıkılmanın da mümkün olduğunu belirttiler.

Yabancı dili geliştirmek için eşsiz bir fırsat olduğunu aktaran “gönüllüler”, bu projenin insana farklı kapılar açtığını ve zaman zaman beklenmedik olaylarla da karşılaştıklarını söylediler.

Almanya’da bir Manastırda kalan Şermin Efe, Hannover’da kendi evine çıkan Oğuz Genç ve Polonya’da gönüllü hizmetine dahil olmasına karşın Litvanya’dan yayınımıza katılan Ali Can Anay ile daha sonra yaşadıkları farklı tecrübeleri konuştuk.

Siz de Dipnot.tv’nin Avrupa Rüyası canlı yayınına katılabilir, merak ettiklerinizi sorup, yaşadıklarınızı veya düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay