Avrupa Birliği Projelerine 1 Milyar Euro Fon Sağlanacak!

Pazartesi, 22 Nisan 2013 12:32

Avrupa Birliği Projelerine nasıl başvuruluyor?

Dipnot.tv Öğrenmenin Yaşı Yok canlı yayınında bu hafta Avrupa Birliği Proje yazımı ve yönetiminin konuşulduğu canlı yayında İdema kurucuları Ali Ercan Özgür ve Levent Koç, Avrupa Birliği proje yazımı, süreçleri ve bu projelerin nasıl yönetildiği üzerine merak edilenleri anlattı.

Ali Ercan Özgür , AB proje yazma mazisinin son 15 yıldır aktif olarak gerçekleştiği ve Avrupa Birliği uyum süreciyle birlikte fonların arttığını kamu kuruluşları, dernekler ve bireysel başvurularda ciddi fonların verildiğini belirtti.

AB projelerinin sürdürülebilir ve sağlam zeminde olmasının çok önemli olduğu proje nedir, ne değildir? Sorusuna farkına varılması gereken en önemli noktada alınan fonlarla dünyayı değiştiremeyeceğimizi, mesele soruna çözüm üretmek olduğu vurgusu üzerinde duruldu.

Ayrıca Levent Koç dönüşüme katkı sağlamanın önemli olduğunu sürdürülebilir projeler eğer üretilmiyorsa o projenin başarılı olmadığının kanıtı olduğunu söyledi.

AB projeleri müzakere süreçlerinde daha da arttığı belirtilirken on binlerce gencin Erasmus ve gönüllü hizmet projeleriyle bireysel fonlardan faydalandığını, kurumsal başvurularda fonların miktarının ciddi anlamda arttığı belirtildi.

Türkiye’de insanların yüzlerce fikri olduğunu bütün meselenin projeyi yazarken ciddi bir emek sarf edilmesi gerektiği, planlı hareket edip aşılması gereken yasal prosedürler için sabır göstermesi gerektiği söylendi. Ayrıca Türkiye’de insanların proje yazmayı sevdiğini, çünkü insanların çözümün bir parçası olmak için daha aktif çalıştıkları ve proje ürettikleri dile getirildi.

Siz de Dipnot.tv’nin canlı yayınlarına katılıp düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, canlı yayın sırasında paylaşacağımız linklere veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayarak, katılabilirsiniz.

hangout-nasıl-yapılır-yatay