Atletico Madrid’den Arda transferine yeşil ışık

Pazartesi, 19 Ağustos 2013 16:43

fft104mm2330169Galatasaray onun için tüm şartları zorluyor, o da yuvasına dönmenin planlarını yapıyor. Sarı-Kırmızılı formayı tekrar giymek isteyen Arda Turan, Atletico Madrid Yönetimi ve teknik direktör Simeone ile görüştü ve ayrılmak istediğini söyledi..

Atletico Madrid, Arda Turan satışında ilk ciddi adımı attı. Arda’nın varisi de bulundu. Teknik direktör Diego Simeone’un da Arda’nın satışına onay verdiği belirtiliyor.

Atletico’nun Sevilla deplasmanında oynadığı karşılaşmada maçın 59. dakikasında Arda’nın yerine oyuna giren 18 yaşındaki genç oyuncu Oliver Torres’in, milli futbolcumuzun boşluğunu dolduracak oyuncu olarak gösterildi. Torres’in, İspanya Genç Milli Takımı’nın da 10 numarası olduğuna dikkat çeken spor otoriteleri, Arda’nın satış dedikodularının hızlandığı bu dönemde, Arjantinli hoca Diego Simeone’nin bu değişiklikle Arda’nın çıkışına onay verdiği yorumlarına yer verdi. Atletico yönetimi ile Simeone arasında Sevilla karşılaşması öncesi bir toplantı yapıldığı ve Arda için gelen tekliflerin masaya yatırılarak detaylı şekilde değerlendirildiği de gelen haberler arasında.

Bu arada adının açıklanmasını istemeyen Atletico Madridli bir yönetici DHA’ya yaptığı açıklamada, Arda transferinde tüm opsiyonların değerlendirildiğini açıkladı. Arda’ya İngiltere ve Türkiye’den ciddi tekliflerin olduğunu inkar etmeyen yönetici, “Henüz transfer sezonunun kapanmasına yaklaşık iki hafta var, bekleyelim görelim, burada Arda’nın da alacağı karar çok önemli, futbolcunun istemediği bir kararı vermemiz mümkün değil” ifadelerini kullandı.