Atilla Dorsay ve Zeki Demirkubuz SSM’de buluşuyor

Çarşamba, 6 Mart 2013 10:27

clip_image004SS.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, usta sinema yazarı Atilla Dorsay’ı yönetmen ve oyuncularla bir araya getiriyor.

Her ay gerçekleştirilecek etkinlikte, bir film temel alınacak ve Atilla Dorsay’ın moderatörlüğünde yönetmen ve oyuncuların katılımıyla bir panel gerçekleştirilecek.

İlk etkinlik 27 Mart Çarşamba günü saat 19.00’da düzenlenecek. Zeki Demirkubuz’un “Yeraltı” filminin ele alınacağı bu etkinlik filmin izlenmesiyle başlayacak, ardından Zeki Demirkubuz’un sinemaseverlerle buluşacağı bir panelle devam edecek. SSM Galeri Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek panele ek olarak, Mart ayı boyunca Zeki Demirkubuz’un Üçüncü Sayfa, Yazgı ve Kader filmleri SSM ‘the Seed’de izlenebilecek.

Sinema etkinliği, Nisan ayında Yeşim Ustaoğlu’nun “Araf” filmi ve Mayıs ayında ise Reis Çelik’in “Lal Gece” filminin gösterimleri ve filmler üzerine Atilla Dorsay’ın yönetmen ve oyuncular eşliğinde gerçekleştireceği panellerle devam edecek. Ayrıca, Nisan ayında Yeşim Ustaoğlu filmleri, Mayıs ayında ise Reis Çelik filmleri SSM ‘the Seed’ salonunda gösterilecek.

Ek bilgi: 27 Mart panel katılımı ücretsizdir. Film gösterimlerine katılım müze giriş bileti ile olacaktır.