Ataol Behramoğlu’ndan Yazın Okunması Gereken 5 Kitap

Salı, 26 Ağustos 2014 16:05

Yazın ne okuyalım diye düşünüyorsanız, Ataol Behramoğlu, Dipnot Tablet okurları için ‘Yazın Okunması Gereken 5 Kitabı’ öneriyor.

 

1. Yaşamımdan Şiir ve Hakikat – Goethe

Şiir ve Hakikat Goethe’nin dünya görüşünü ve sanat anlayışını yaşam öyküsü içinde aktardığı en dikkati çekici eserlerinden biridir. İlk bölümü 1811′de yayımlanan, dördüncü bölümü ise 1833′de Goethe’nin ölümünden sonra tamamlanan Şiir ve Hakikatle dönemin tanınmış sanatçı, bilim adamı ve devlet adamlarının yaşamlarından kesitler de yer almaktadır.

2. Kayıp Sicil – Soner Yalçın

Soner Yalçın’ın 2012 yılında kaybolan/çalınan Erdoğan’ın Sicili adlı defterinden yola çıkarak yazdığı “Kayıp Sicil/ Erdoğan’ın Çalınan Dosyası” 17 Aralık sürecinden sonra kaleme alındı.

3. Kara Delikte Bir Yolculuk & Tersine ya da Sapkın Ayetler – Özdemir İnce

Özdemir İnce”nin son kitabı yine alışılmışın dışında, çarpıcı, etkileyici, hayata ve insana dair… Yazar, kitabında Türkiye”de yaşayan insanların söylemek isteyip de söyleyemediği duyguları dile getiriyor. Kitapta çoğu zaman üzerinde pek de durmadığımız insani duygu ve düşünceleri eleştirel bir bakış açısıyla ele alan yazar, herkesin rahatlıkla anlayabileceği sade ve açık bir dil kullanmış.

Tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play