Ataman ile Coşkun’un çok konuşulan fotoğraflarına otelden açıklama

Çarşamba, 10 Nisan 2013 13:26

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Galatasaray Basketbol Takımı’nın koçu Ergin Ataman ile yaşam koçu Şeyda Coşkun’un oteldeki görüntülerinin sızması nedeni ile hedef haline gelen Polat Otel’den yazılı açıklama yapıldı.

Renaissance Polat İstanbul Hotell adına açıklamayı Avukat Erdal Özyıldırım yaptı. Özyıldırım, açıklamasında şunları söyledi:

“Yapılan araştırmalar sonucunda, basın açıklamasına konu olan kişileri hedef alan görüntülerin, maalesef otel güvenlik müdürü tarafından, 31 Mart 2013 Pazar günü flash belleğe alınarak, aynı gün otelimiz dışında Yeşilköy’de, aracı ile bekleyen bir kişiye teslim etmesi yoluyla 3. kişilere ve basına ulaştırıldığı anlaşılmıştır. Olayın aydınlanması üzerine, oluşan kesin kanaatle, görevini kötüye kullandığı tespit edilen ve Güvenlik Müdürü’nün görevine 09.04.2013 günü son verilmiş, işyeri ile ilişiği kesilmiştir. Yazılı ve görsel basına yansıyan görüntülerin, otel güvenlik müdürü tarafından 3 kişilere verilmesi sadece bu çalışanca gerçekleştirilen bir eylemdir. Olay, 20 yıllık faaliyeti içerisinden örneği olmayan nitelikteki münferit bir olaydır. Bu münferit olay nedeniyle, işveren müvekkilim şirketse gerekeni yapmıştır. Geçmişte olduğu gibi, gelecekte de müvekkil şirket otelinin özenli olduğu, gizlilik kurallarına aykırı hareket edenleri affetmeyeceği bilinmelidir.”

“Müvekkil Şirketin Yöneticileri ve başta Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat ve çalışanları bu konular ile kamuoyunu meşgul etmeye vesile olmaktan aşırı üzüntü duymuşlardır” diyen Özyıldırım, üzüntülerine, konunun bu şekilde geliştiğine, olayın münferit bir hizmet kusuru olduğuna, bu hizmet kusurunu tek başına işleyen güvenlik müdürünün görevine 09.04.2013 tarihi itibariyle son verildiğini kaydetti.