Aşkın Savaşçısı Romeo’dan Beyaz Atlı Prense: Kadir Doğulu

Salı, 13 Ocak 2015 16:07

Kadir Doğulu şimdilerde hepimizin aşina olduğu bir isim. Onu ilk nasıl tanıdığımızı hatırlıyor musunuz? Oraya gelmeden gelin hikayenin en başına dönelim.

19 Nisan 1982’de Mersin’de dünyaya gelen genç oyuncu 2000 yılından bu yana İstanbul’da. Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nü bitiren Doğulu’nun tam adının ise Abdülkadir Doğulu olduğu biliniyor. Beş kardeşin ikincisi olarak hayata merhaba diyen Kadir Doğulu’nun kendisi gibi tanınmış bir isimle daha kardeş olduğunu artık bilmeyen yok. Bu Tarz Benim’in yıldızı stil danışmanı ve kuaför Kemal Doğulu’nun bir küçüğü olan Kadir Doğulu’nun tanınma macerası ise başka bir referansı beraberinde getiriyor. Hande Yener…. O noktaya elbette geleceğiz, biraz daha aileden bahsedelim istiyorum. Annesi ev hanımı, babası işçi emeklisi olan Doğulu kardeşler babaları ABD’ye gidince küçük yaşta iş hayatına atılmış. 10 yaşında mahalle esnafının yanında işe başlayan Kadir, İstanbul’a ilk geldiğinde Frape, Refika, Cafe City ve Buz gibi pek çok mekanda garsonluk yapmış. Salomanje’nin mutfağında görev alan Doğulu, House Cafe’nin ise eski işletmecisi.

Kadir_DoguluNasıl tanındı diye sorarsanız, kendisi gerçek aşkın savaşçısı “Romeo” olarak tanınmıştı. Hande Yener ile yaşadığı ilişkiyle gündeme genel Doğulu o dönem ünlü şarkıcının menajerliğini de yapıyordu. Hande Yener’in Romeo adlı şarkısının klibinde kamera karşısına geçen Kadir Doğulu bir daha ekranlardan uzaklaşmadı. Aslına bakarsanız bir daha da hiç bu kadar magazinel olmadı, aşklarını saklama gereği duymasa da önce işiyle ekrandaydı. Yufkacılıktan otelde komiliğe, bisiklet tamirciliğinden suculuğa, garsonluktan gece kulübü işletmeciliğine, menajerliğe kadar pek çok iş yapan Doğulu’nun son durağı ise şimdilik oyunculuk.

O her ne kadar kendisine “oyuncu” diyemeyeceğini ifade etse de çalışkanlığını saklamıyor, kendini çalışmadığı zamanlarda rahatsız hissettiğini söylemeden de edemiyor röportajlarında. Elçin Sangu ile başrollerini paylaştığı Sevdam Alabora dizisiyle ekranda boy göstermeye hazırlanan Kadir Doğulu’nun bundan önce Küçük Sırlar, Pis Yedili ve Fatih Harbiye dizileriyle izleyiciyle buluştuğunu da hatırlatmalıyım. Beyaz perdede ilk kez “Bir Hikayem Var” filmiyle yer alan oyuncu ayrıca “X factor” yarışmasının da sunuculuğunu üstlenmişti. Ünlü oyuncunun bu yıl ekrana gelecek “Ve Kazanan” yarışmasında da mikrofonu eline alacağı kulislerde konuşuluyor.

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan oyuncunun motosiklet ve spor merakı da hayatı hakkında ünlemlenecek maddeleri oluşturuyor. Ayrıca Doğulu söyleşilerinde “Yemek işi benden sorulur” diyerek mutfaktaki iddiasını da ortaya koyuyor.

Hazırlayan: GİZEM MERVE KABOĞLU

Yazının devamım için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play