Askerler ile BDP birarada! 23 Nisan Resepsiyonu’nda ilkler yaşandı

Çarşamba, 24 Nisan 2013 09:15

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in geleneksel olarak verdiği 23 Nisan Resepsiyonu bu kez ilkleri yaşıyor. Bu yıl hem BDP’li vekillerin hem Silahlı Kuvvetler’in komuta kademesinin, 7 yıllık boykotun ardından ilk kez Meclis resepsiyonunda bir araya geldi. Ayrıca CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da 11 senelik resepsiyon boykotuna son verdi.

Başbakan Erdoğan İstanbul’a gitmesi nedeniyle resepsiyona katılmadı. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ise babasının vefatı nedeniyle gelemedi. MHP lideri Devlet Bahçeli, yöneticiler ve milletvekilleriyle 19.15 sıralarında salona giriş yaptı.

ASKERLER İLE BDP’LİLER KARŞI KARŞIYA
2007 yılından bu yana, kutlamalarda BDP’li milletvekilleriyle aynı çatı altına girmeyen komutanlar, bu yıl 23 Nisan resepsiyonuna katıldı.

KILIÇDAROĞLU 11 YILLIK PROTESTOYU SONLANDIRDI
CHP lideri Kılıçdaroğlu TBMM’deki eşli resepsiyon boykotunu 11 yıl sonra sona erdirdi. Kılıçdaroğlu yaklaşık 10 dakika kaldığı resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP lideri Kürt sorunu ile Tutum belgesi hazırlayacaklarını belirterek bunu 4 Mayıs’ta yapılacak parti meclisi toplantısına yetişeceğini söyledi.