Aşk ve yeni işlere dikkat! Bu hafta burcun ne söylüyor?

Pazar, 1 Eylül 2013 09:08

kasim-burcu_450Dipnot.tv Astroloji yazarı Derya Demir burcunuzu sizin için değerlendirdi. İşte haftalık burç yorumlarınız;

Bu hafta gökyüzünde neler neler oluyor. Venüs-Pluto-Uranüs-Jüpiter büyük bir kare oluşturuyor. Merkür ve Neptün de işin içine giriyor ve şenlik kaçınılmaz oluyor. Karışıklık ve gerginlik ile birlikte çözümlere ulaşabileceğimiz zamanlar. Dikkat edilmesi gereken konular ise yok değil, sakin olmak ve alınganlığa yer vermemek gerekiyor.Saman alevi etkiler ile ani başlayan aşk ve yeni işlere dikkat..

KOÇ; Özellikle kariyerin ile ilgili bereketli bir süreç başladı diyebiliriz. Yenilikler ve yeni başlangıçlar söz konusu, işinde terfi alabilir ya da yeni bir işe başlayabilirsin. Düşünerek karar vermen gereken bir zamandasın, lakin uzun zamandır düşündüğün yatırımları gerçekleştirebilmen için harekete geçme zamanı. Aile ilişkilerinin yoğunlaşacağı bir süreçtesin ve gerekli dengeyi kurarsan sıkıntı yok.

BOĞA; Eğitim konularına ağırlık vereceğin bir zamana merhaba diyorsun. Uzun zamandır ara verdiğin konular için harekete geçmeli ve önüne çıkan fırsatları kaçırmamalısın. Özellikle bu hafta yapman gereken toplantılar ve anlaşmalar var ise uygun bir zamandasın. Önümüzdeki seneye yatırım yapıyorsun diyebiliriz. Yaşanan ufak aksaklıklar moralini bozmasın kısa sürede her şey toparlanıyor. Aşka şans tanımalı ve inancını kaybetmemelisin.

İKİZLER; Bekar olan İkizler için bu hafta uzun süreli ilişki yaşayacakları kişi ile tanışma fırsatları olacak. Evli olanlar ise ilişkilerine sahip çıkıp adaletli olmayı öğrenecekler. Uzun süredir hayatında sorunlu olan bir konu çözüme kavuşacak. Önümüzdeki günler toparlanman ve istediklerini gerçekleştirmek için uygun zamanlar. Küçük bir tavsiye, sakın mütevaziliği elden bırakma.

YENGEÇ; Sosyal hayatının ön planda olacağı dostluklara daha da önem vereceksin gibi gözüküyor. Ayrıca yurt dışı konularının gündeme gelmesi, keyfini yerine getirecek, hatta uzun zamandır düşündüğün yurt dışı eğitim fırsatı kapını çalacak. Parasal konularda tedbiri elden bırakmamalı ve harcamalarını kontrol altında tutmalısın. Sosyal çevrende kısa süreli gerginlikler olacak ve bunların ilişkilerini zedelemesine müsaade etmemelisin.

ASLAN; Nihayet istediğin düzeni kurabilmen için gereken fırsatlar karşına çıkıyor. Özellikle dolunay sonrası, yeni iş teklifleri veya terfiler gündeme gelecek, hatırı sayılır kişilerden beklemediğin destekler göreceksin. Aşk hayatında sürpriz gelişmeler olacak ve ön yargılı olmadan, şans vermeyi denemelisin. Sağlıksal anlamda kendine özen göstermen gereken bir zamandasın, biraz kendini düşün.

BAŞAK; Gökyüzü zaten bir tuhaf hallerde sen ondan tuhaf, biraz sıkıntılı ve gerginsin. Kendini gereksiz sıkıntılardan uzak tutmaya çalışmalı ve insanları olduğu gibi kabul etmelisin. Parasal konularda ki beklentin biraz artacak ve ek iş bulma konusunda harekete geçebilirsin. Ancak acele etmemen de fayda var, bu sıralar kolay demoralize oluyor ve içine kapanıyorsun. Uygun zamandasın aman deyim sakin. Aşk hayatında ki kırgınlığın geçmesi için açık açık konuşman gerekiyor, tam zamanı.

TERAZİ; Malumunuz dolunayın etkisi bu hafta da devam ediyor ve sen bu etkilerin altındasın.Hayatın için radikal kararlar alabilirsin, lakin her zaman sakin olmalı ve iki kere düşünmen gerektiğini unutmamalısın. Oldukça önemli olan bir iş anlaşması yapabilir ve uzun vadeli bir planını gerçekleştirebilirsin. Ailevi konularda yaşanan ufak yanlış anlaşılmalar keyfini kaçırmasın, kısa sürede ortak bir noktada buluşacaksınız.

AKREP; Kendinle hesaplaşma sürecinde olduğun bir haftadasın ve geçmiş ile gelecek arasında kafan biraz karışacak. Lakin iş yoğunluğun bu durumdan kısa sürede kurtulmana sebep olacak. Yakın bir dostunla iş birlikteliğine karar verebilirsin ancak bunun için acele etmemeli ve zamana bırakmalısın. Aşk hayatında karmaşaların bitmeye başladığı bir süreçtesin, etrafındaki olumlu gelişmeleri görmezden gelme.

YAY; İş hayatın ile ilgili ön plana çıkacağın bir haftadasın, üreticiliğin oldukça fayda sağlayacak. Yapmak istediğin değişimler ve yenilikler için üstlerinden tam destek alırken, bunun hakkını vermek için daha fazla çalışacaksın. Parasal konularda tedbirli olman gerektiğini çok iyi biliyorsun ve ileriye dönük planlarını bu şekilde yapıyorsun. Sürpriz bir aşk kapını ve kalbini çalmak üzere.

OĞLAK; Karışık zamanlardan geçiyor olsan da her şey olması gerektiği gibi ilerliyor, rahat ol. Bir müddettir ertelediğin konuları tekrar masaya yatıracaksın. Ailevi konularda biraz daha sakin ve tarafsız olmalısın. Kısa süreli sinir patlamaları yaşayabilir ve arkadaşlarından göreceğin tam destek sayesinde sakinleşeceksin. Yaşanan dolunay, seni en çok aşk ve ilişki yönünde etkileyecek. Yüzünü güldürecek bir aşk’ın startını veriyorsun. Lakin parasal konularda sakın kendini riske etme.

KOVA; Uzun zaman sonra nihayet karamsar hallerinden vazgeçmeye başladın. İş ve parasal konularda şans yüzüne gülüyor, lakin kısa bir süre daha aşk hayatında beklediğin istikrarı sağlayamayabilirsin. Neyse ki, konuşarak her türlü konuya bir çözüm bulup ve tüm yaşananları unutacak ve enerjini geri kazanacaksın. Unutma, bir çok konuda şans seninle ve fırsatları değerlendirmeyi bilmelisin.

BALIK; İş hayatında uzun zamandır mücadele veriyorsun ve nihayet bunun karşılığını görmeye başladın. Aman deyim pire için yorgan yakma ve sadece işine odaklan, küçük sorunlar olsa da kısa sürede çözülecek. Hatta beklemediğin bir şekilde takdir görebilirsin, bunun seni şımartmasına müsaade etme. Olmaz olmaz deme ve aşka şans tanı..

Derya DEMİR
derya@dipnot.tv