Aşk Kilo Aldırır…

Perşembe, 23 Ekim 2014 12:19

Geçen gün arkadaşımla konuşuyoruz. Yeni ilişkisi başladığından beri üç ay olmuş. Bundan sonraki cümlesi ise “Tam 5 kilo almışım” oldu. Bu cümleden sonra, onun adına, kendi adıma, tüm insanlık ve annelerimiz, kız çocuklarımız, kankalarımız adına üzüldüm. Ve düşündüm, o kadar kısa zamanda o kadar kiloyu nasıl hiç farketmeden alıyoruz? Daha da fenası, 5 kilo alana kadar kilo aldığımızı neden anlamıyoruz?

Şimdi, öncelikle şunu bir kabul edelim; Hepimiz yalnızken daha bakımlı, daha dikkatli, daha kusursuzuz. Neden? Çünkü kısmet ansızın karşımıza çıkabilir. Ve maalesef duymaktan artık kusma noktasına geldiğimiz “bakkala pijamayla giderken hayatının erkeğiyle karşılaşma” hikayesi gerçek olabilir. Olmuştur hatta, olacaktır da… Ve ne kadar aksini iddia edersek edelim, yalnızken biraz da eksik ve mutsuzuz… Dolayısıyla hem zayıfız, hem güzeliz, hem bakımlıyız ya hem de kendi düzenimizle, kafamıza göre yaşıyoruz. Acıkınca yiyor, acıkmayınca kahve içiyoruz. Kimsenin yemeğine eşlik etmek, kimseyi yemek için beklemek zorunda değiliz. Zaten beklemeyi de sevmiyoruz.

Derken bir gün aşık oluyoruz. Onunla fırsat buldukça görüşüyoruz, buluşuyoruz. Tabii ki her buluşmada birlikte daha çok şey paylaşmak adına yiyoruz. Sadece yiyor, içiyoruz. Hiçbirimizin aklına aşkın heyecanıyla birlikte spor yapmak falan gelmiyor haliyle… Ha bu arada zaten uzun süredir tek başımıza yaptığımız sporlar ihmal ediliyor. Haftada 1, iki haftada 1’e düşüyor eskiden haftada 3-4 gün kesin yaptığın spor. (+1 kilo)

Sonra ilişki ilerliyor. Spora vakit ayırmaya çalışırken -ve yine de ayıramazken- yemekler için sevgiliyi beklemeye, birlikte yemek için saatlerce aç kalmaya, aç değilsek de ona eşlik etmek adına 1-2 şey atıştırmaya başlıyoruz. (+3 kilo)

Derken birlikte alışveriş yapıyor, yeni pantolonlar, yeni üstler, yeni bedende, yeni şeyler almaya başlıyoruz. Aslında bedenimiz değişmiyor diye düşünüyoruz, o satın aldığımız şeyin tabii ki kalıbı dar… Kilo falan almadık yani…

Sonra çiftli görüşmeler, arkadaşların sevgilileriyle rakı balık yapmalar, yeni kahvaltı mekanları, yeni kebapçılar keşfetmeler, doğa tatilleri, ye-iç-yat ile dolu günler başlıyor.

Kimseyi kıramıyoruz üst üste 3-4 gün, en kalorili olan içkinin eşlik ettiği kebaplardan deniz mahsullerine kadar her şeyi deneyimliyoruz, çok da güzel vakit geçiriyoruz.

Hazırlayan: French Oje

Yazının tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK
iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN 

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play