Aşık Veysel vefatının 40. yılında anılıyor

Salı, 19 Mart 2013 10:32

fft5_mf190329“Uzun ince bir yoldayım” , ” Ben giderim adım kalır” , “Benim sadık yarim kara topraktır” türküleriyle gönüllere taht kuran halk ozanı Veysel Şatıroğlu, vefatının 40.yılında anılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü’nün düzenleyeceği “Âşık Veysel’i Anma Programı” 21 Mart Perşembe günü saat 19:00′da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Vefatının 40. yılında Âşık Veysel’in ailesinin de katılımı ile gerçekleşecek olan anma programında siz değerli basın mensuplarını aramızda görmekten mutluluk duyarız.

ÂŞIK VEYSEL’İ ANMA PROGRAM AKIŞI
-Kokteyl
-Protokol Konuşmaları
-Cengiz Özkan Konseri
-Plaket ve Çiçek Takdimi

CENGİZ ÖZKAN KİMDİR?
Cengiz Özkan 1967 yılında Sivas’ın Divriği ilçesinde dünyaya gelmiş müzisyen, saz sanatçısıdır.

Cengiz Özkan ilk öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, 1980 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Bölümü’ne girdi.

İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Mezun olduğu İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda iki yıl, İzmit Belediye Konservatuarı’nda iki yıl, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda üç yıl süreyle öğretmen ve icracı olarak çalıştı. Yurt içi ve yurt dışında birçok konser verdi. Kırmızı Buğday, Ah İstanbul, Yare Dokunma (1-2), Saklarım Gözümde Güzelliğini ve Gelin adlı albümleri Kalan Müzik tarafından yayınlandı.

Pusat, Kurtlar Vadisi, Recep Türk, Türkler Çıldırmış Olmalı ve Altın Elbiseli Adam gibi televizyon projelerinde de yer alan Cengiz Özkan, 1989’da girdiği TRT İstanbul Radyosu’nda saz sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.