Artnext İstanbul standına ünlüler akın etti

Pazar, 10 Kasım 2013 14:20

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Çağdaş sanat alanı Artnext İstanbul, sanatseverler tarafından merakla beklenilen, 8. Contemporary İstanbul Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nın gözdesi oldu.

Contemporary Istanbul’a sanatçılar; Serdar Çongar, Nurettin Erkan, Mert Yavaşca ve Baysan Yüksel ile katılan Artnext İstanbul’un standı cemiyet hayatının ünlü isimleri ve sanatçılar tarafından da büyük ilgi gördü. Standı ziyaret eden Cem Yılmaz; Baysan Yüksel ve Mert Yavaşca’nın eserlerinden oldukça etkilendiğini belirtirken, Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Levent Erden, tiyatro ve sinema oyuncusu Güven Kıraç, Doğan Hızlan ve Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Onur Baştürk de eserleri izleyenler arasındaydı. Onur Baştürk, Baysan Yüksel’in “Playgirl Mansion” isimli enstalasyonunun “fuardaki en eğlenceli işlerden birisi“ olduğunu söyledi. Ayrıca Jale Yılmabaşar da Artnext İstanbul standında genç sanatçılar Baysan Yüksel ve Mert Yavaşca ile sohbet ederek beğenilerini dile getirdi.

Contemporary İstanbul 10 Kasım Pazar akşamına kadar devam ediyor. LK604 numaralı standda yer alan Artnext İstanbul, tüm sanatseverleri İstanbul’un en önemli çağdaş sanat fuarında izleyiciler ve koleksiyonerler ile buluşturdu ve İstanbul’un en heyecan verici yeni galerisi olduğunu bir kez daha gösterdi.