Artık Zeki Müren de sizi görecek!

Salı, 30 Nisan 2013 12:00
hangoutplustaki2

Yeni nesil medyanın öncüsü Dipnot.tv yeni internet televizyonculuğunun da temelini atıyor.

Yeni internet televizyonculuğunda bilgisayarı ve web kamerası olan herkes yayıncı, herkes gazeteci, herkes vatandaş ve herkes söz hakkına sahip!

Google Plus’un Hangout On Air altyapısını internet televizyonculuğu ile birleştiren Dipnot.tv herkesin program katılımcısı olmasına imkan sağlamaya başladı.

Televizyon anlayışını kökten değiştiren bu format, interaktif yayıncılığın kurallarını da yeniden yazıyor. Bilgisayardan, tabletten ve cep telefonundan bağlanabildiğiniz Dipnot.tv yayınları internet televizyonculuğu en pratik en yaygın haline geliyor.

Peki Dipnot.tv ne yapıyor?

Dipnot.tv, internet üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınlarla, her gün en az 2 tane olmak üzere toplam 19 ayrı program yapıyor.

Dipnot.tv, bu programlara başlayalı 4 ay oldu ama şimdiden 80.000’e yakın izleyicisi ve 1200’e yakın aktif katılımcısı oldu.

Bu programlarda, sinema da var tiyatro da, astroloji de var futbol da, ünlüler de var öğrenciler de… Hayata dair ne varsa, Dipnot.tv’de bir programı var.

Örneğin;

Yazarlar ve Okurlar canlı yayınında, her hafta Cuma günleri saat 21.00’de bir yazarı, okurlarıyla buluşturuyoruz.

İskender Pala, Hıfzı Topuz, Reha Çamuroğlu, Buket Uzuner, Ahmet Ümit ve Murat Gülsoy, evlerinden kendi bilgisayarları ile bağlandıkları yayınlarda okurlarının sorularını cevapladılar.

 

1111

 

Yurttan Sesler programında öğrenciler, yurtlarından, evlerinden ve odalarından canlı yayına katılabiliyorlar, öğrencilerin yaşadıklarını diğer öğrenciler ile eğlenceli bir dil ile paylaşabiliyorlar.

 

2222

 

Dipnot.tv yayınlarına bugüne kadar İngiltere, Amerika, Belçika, Kostarika, Almanya, Yunanistan, Malezya, Hindistan, Hong Kong, Bosna Hersek, Polonya gibi 15’den fazla ülkeden katılımcılar canlı olarak yayınlara katıldılar.

 

3333

 

Geyik Muhabbeti programında Atilla Taş, Harlem Shake’i ilk kez Dipnot.tv canlı yayınında yaptı. Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural Elazığ’dan, Şahin K. Rusya’dan, İnternet Mahir İstanbul’dan Geyik Muhabbeti programına katıldı.

 

4444

 

Dipnot.tv’nin her hafta Avrupa Rüyası, Haftanın Gündemi, Geyik Muhabbeti, Yurttan Sesler, Doktora Kafe, Oyunperest, Renkli Sesler, Öğrenmenin Yaşı Yok, Yazarlar ve Okurlar, Hayat Üniversitesi, Mutfak Sohbetleri, Onlar Farkında, Gökyüzü Halleri, Benim Sinemalarım, Kitap Kulübü, Açık Futbol, Green Card, Tabu ve Farklı Sesler programlarını canlı ve interaktif olarak gerçekleştiriyor.

Canlı yayınlara katılmak için ise;

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay

Dipnot.tv’nin temelini attığı yeni internet televizyonculuğunda ‘Artık Zeki Müren de sizi görecek’!

Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip etmek için tıklayın!