Artık tweetinizle daha çok şey anlatabileceksiniz

Çarşamba, 3 Nisan 2013 12:40

web_summary_1Twitter, ‘Cards’ hizmetine üç yeni içerik daha ekledi.

Twitter kullanıcıları tweetlerine açıklama, fotoğraf, galeri, uygulama, multimedya ve ürün bilgileri ekleyebilecek. Uygulamalar, tweetlerdeki bağlantılar aracılığıyla indirilebilecek.

Twitter, video uygulaması Vine’ın ardından kullanılabilirliğini daha da artırmayı hedeflediği anlaşılıyor. Web sitelerindeki fotoğraf, makale özetleri veya videoların tweet’lerde belirmesini sağlayan Cards, artık ürün, uygulama içerikleri ve foto galeri de sunacağını duyurdu.

Cards hizmetini geliştiren birimin başında yer alan Jason Costa, blog sayfasında yaptığı açıklamada, “Cards hizmeti ilk olarak haber, makale özeti, fotoğraf ve multimedya içeriğiyle sunuldu… Şimdi üç yeni içerik daha ekliyoruz. Böylece daha çeşitli içerikler Cards ile sunulabilecek” dedi.

YENİ BİR PENCEREYE GEREK YOK
Cards’ın en çok ilgi çeken yeni içerikleri, ürünler ve uygulama hakkında bilgi sunulabilmesi. Ürün veya uygulamaların logosu, fiyatı ve kullanıcılardan aldığı puan bir pencere halinde tweet’te yer alabilecek.

Costa, ilk olarak haber özeti, fotoğraf ve multimedya paylaşımı ile kullandığımız Cards’ın, ‘daha kapsamlı bilgilere ulaşmak için yeni bir pencere açmayı gerektirmeyeceğini’ belirtti.

Twitter, 10 binden fazla yazılım geliştiricisinin kullandığı belirtilen Cards hizmetinin içeriğini güçlendirmek için Etsy, Flickr, Foursquare, Path ve Angry Birds gibi markalarla anlaştı.

Twitter Cards’ın yeni özelliklerinin, Twitter Türkiye için kısa zamanda kullanılabilir olması bekleniyor. Tweet’leri arşivleme özelliği, ABD’de hayata geçmesinden haftalar Türkiye’de sunulmuştu.

Twitter Cards hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Tags