Ardında 15 mektup bırakıp intihar etti!

Cuma, 26 Nisan 2013 14:39

intihar-eden-is-kadini-geride-15-mektup-birakti-3227150Erzurumlu iş kadını Hesene Fersin Suma,  ailesine ait apartmandaki dairesinde, önceki gün banyo kapısının üstünden geçen doğalgaz borusuna bağladığı bezle kendisini astı. Ablası Şebnem Akarsu tarafından cesedi bulunan 2 çocuk annesi Suma’nın borçlarını ödeyemediği için bunalıma girdiği öne sürüldü. Atatürk Üniversitesi’nden emekli olan eşi Prof. Dr. Selami Suma’nın İstanbul’da olduğu sırada intihar eden Hesene Fersin Suma’nın cenazesi, dün gözyaşları arasında toprağa verildi.

Hesene Fersin Suma’nın borçlarını ödeyemez duruma düştükten sonra intihar etmeyi planladığı ortaya çıktı. Eşi Selami Suma, çocukları, ailesi, iş adamları ve Cumhuriyet Savcılığı’na 15 ayrı mektup yazan Hesene Fersin Suma’nın ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor.

Hesene Fersin Suma, savcılığa yazdığı mektubunda şirketinin yapım aşamasında elektrik tesisatını döşeyen şirkete olan borcunun çoğunu ödediğini ve çok az miktar kaldığı halde daha fazla para istendiğinden şikayetçi oldu. Soruşturmayı yürüten savcılık, mektupları incelenmek üzere kriminal laboratuvara gönderdi.

 

 

Tags