Arda önce Kral Leonidas oldu sonra ise sihirbaz!

Çarşamba, 23 Ekim 2013 11:10
628x471

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde deplasmanda Austria Viena’yı 3-0 yenen Atletico Madrid’de 100. maçına çıkan milli futbolcu Arda Turan, büyük övgü aldı.

Galatasaray’dan 2011 yazında Atletico Madrid’e gelen milli futbolcu Arda Turan, İspanyol takımı ile 100. maçına çıktı. UEFA şampiyonlar ligi’nde deplasmanda Austria Viena’yı 3-0 yenen ve G Grubu’nda namağlup 9 puanla lider durumda bulunan Atletico Madrid’de ilk 11′de sahaya çıkan Arda, 90 dakika forma giyerek, oynadığı futbol ile beğeni topladı.

Atletico Madrid’in resmi internet sitesinde, “Arda Turan 100′lük bir sihirbaz” başlığı altında yayımlanan yazıda, “Arda’nın Koke ile birlikte Atletico’nun hücumlarında belirleyici olduğu ve takımın liderleri arasında yer aldığı” belirtildi. Arda’nın Atletico Madrid formasıyla bu zamana kadar 13 gol attığı da hatırlatılırken, “Arda Turan, Atletico Madrid’in sol kanadının sahibi ve beyefendisi. Türk sihirbaz, daha uzun yıllar Atleticolulara zevk vermeye devam edecek” denildi.

İspanyol taraftarlar, milli futbolcuyu daha önce de savaşçı ruhu nedeniyle 300 Spartalı filmindeki Kral Leonidas karakterine benzetmişti.

arda_turan_leonidasa_benzettiler_1