Arda, F.Bahçe’nin astronomik teklifini reddetti!

Cuma, 31 Mayıs 2013 11:45

page_arda-turan-fenerbahcenin-24-milyon-euroluk-teklifini-reddetti_494954297Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Arda’yı ikna etmek için Türk futbol tarihinin en yüksek teklifini götürdü. Arda teklifi reddetti.

Arda Turan’ın Fenerbahçe’ye transferi için pes etmeyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, 15 milyon Euro bonservis bedeli ile 4 yıl için 20 milyon Euro önerdiği ancak yıldız futbolcunun teklifi reddettiği belirlendi.

Ali Naci Küçük’ün Hürriyet’teki haberine göre, Aziz Yıldırım’ın 25 yaşındaki futbolcuya 1 yıl için tam 8 milyon Euro gibi çılgın bir rakam önerdiği ortaya çıktı. Arda Turan’a, Fenerbahçe Kulübü, imza parası olarak 4 milyon Euro ve yıllık garanti para olarak da 4 milyon eurodan 5 yılı içeren transfer paketi sundu. Teklife göre sadece ilk yıl için 8 milyon Euro ödemeyi taahhüt eden Fenerbahçe, sözleşmedeki kalan 4 yılın her biri için 4 milyon Euro ödeyecek. Türkiye’de daha önce hiçbir futbolcuya bu rakamlar teklif edilmemişti. A.Madrid’de yıllık 2.5 milyon Euro kazanan Arda Turan’ın, Fenerbahçe’nin bu teklifini kabul etmediği öğrenildi.

Daha önce ‘Asla gitmem’ demişti

G.Saray’ın sembol oyuncusu olduğunu ve teklifi düşünmesi halinde dahi yanlış anlaşılacağını düşünen, duyulmasını da istemeyen Arda’nın olumsuz tavrına rağmen Yıldırım’ın girişimlerini sürdürdüğü belirtiliyor. Arda, Galatasaray’da oynarken ve Atletico Madrid’e imza attıktan sonra, “Fenerbahçe’de oynamam. Allah bana o formayı nasip etmesin” demişti.

Ünal Aysal: Arda dönerse bize döner

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, dün Galatasaray Televizyonu’nda Arda’nın transferiyle ilgili bir soruyu yanıtlarken, eski futbolcularının Türkiye’de ancak sarı kırmızılı formayı giyebileceğini söyledi. Aysal, “Arda Galatasaray’a dönebilir. Ancak şu anda onun başka öncelikleri var. İleride Türkiye’ye dönerse de Galatasaray’a döner” ifadelerini kullandı.