Apple ile entegre Volkswagen: iBeetle

Cuma, 26 Nisan 2013 14:40

ibeetle3_0_0_Size918X612Volkswagen ve Apple iş birliğinin ürünü iBeetle, tasarım ve teknolojiyi birleştirerek, tutkunlarının gönlünü çalacağa benziyor.

Şangay Otomobil Fuarı sadece birbirinden etkileyici süper otomobiller yoktu. Teknoloji ve tasarımın ortak geleceğiyle ilgili yepyeni fikirlerin de gün yüzüne çıkmasına imkan tanıyan fuarda, Volkswagen ve Apple işbirliğinin ürünü iBeetle, tutkunlarını cezbediyor.

iBeetle aslında teknolojik karakterli bir Volkswagen Beetle klonu. Ön konsol için özel tasarlanmış iPhone bağlantı noktasına akıllı telefonunuzu yerleştirdiğinizde, özel yazılımı The Beetle App sayesinde iPhone ile entegre çalışmaya başlayan iBeetle, sürüş zamanı, hedefe uzaklık, yakıt etkinliği, trafik bilgisi ve ideal gidiş rotası gibi bilgileri sürücüye sunabiliyor.

Bu kadar da değil; eğer bir iBeetle kullanıyorsanız, birkaç dokunuşla online müzik servisinden sevdiğiniz şarkıları dinleyebilir, e-posta ve mesajlarınıza ulaşabilir, lokasyonunuzu ve otomobilinizin içinden anlık fotoğrafları arkadaşlarınızla paylaşabilir hatta bir yol güncesi bile tutabilirsiniz.

Ekim ayında ön siparişleri başlayacak 2014 iBeetle serisi coupé ve convertible iki model olmak üzere yedi farklı renkte satışa sunulacak. Henüz fiyat bilgisi kesinleşmeyen iBeetle’ın yapamadığı tek şey sıcak bir fincan kahve herhalde…

GQ