Anonymous “Gezi Parkı” için hackledi

Pazartesi, 3 Haziran 2013 11:06

page_anonymous-bu-kez-gezi-parki-direnisi-icin-hackledi_204947421Uluslararası hacker grubu Anonymous, “Gezi Parkı” olaylarına tepki olarak Cumhurbaşkanlığı, AK Parti, Ankara Belediyesi ve Valiliği, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün internet sitelerini çökertti.

Anonymous adlı uluslararası hacker grubu, hükümete Gezi Parkı protestocularına karşı polisin uyguladığı şiddeti bir an önce durdurması çağrısında bulundu.

Anonymus grubu, sosyal medyada şu mesajı paylaştı:

“Merhaba Türk Hükümeti, biz Anonymous. Günlerdir zorba hükümetlerine karşı barışçıl yollarla başkaldıran Türkiye’deki kardeşlerimizin şiddete maruz kalmalarını, dövülmelerini, panzerlerle ezilmelerini, su ve gaz bombalarıyla vurulmalarını dehşetle izledik. Devrimin merkezi olan Taksim Meydanı’ndan başlayarak, Türkiye’deki tüm şehirler teker teker ayaklandı. Polisin bitmek bilmeyen acımasız saldırılarına rağmen günlerdir yüzbinlerce insan sokaklarda. Binlerce insan tutuklandı.

Cuntadan ne farkınız kaldı? Türkiye sözde ‘modern’ demokrasi, ama Türk Hükümeti Çin ya da İran’daki dar görüşlü diktatörler gibi davranıyor. Anonymous bu duruma çok öfkeli. Küresel olarak birleşeceğiz ve Türk Hükümeti’ne diz çöktüreceğiz. Türk Hükümeti’nin tüm internet ve iletişim kanallarına saldıracağız. Halkınıza karşı işlediğiniz suçların bilinmemesi adına sosyal medya ve diğer iletişim yollarını sansürlediniz. Şimdi Anonymous sizi kapatacak ve halkınız sizi iktidardan düşürecek.

Geçtiğimiz yılda totaliterliğinizin Mübarek’ten farklı olmadığını gördük. Onun başına gelenleri biliyorsunuz. Kendi halkınıza bunu yapmayın. Akıllı davranıp istifa edin ve bırakın insanlar kendi kaderlerini belirlesinler. Türk halkına, şu an ne kadar karanlık görünse de, kendinizi ne kadar yalnız hissetseniz de, dünyanın sizi izlediğini, Anonymous’un hiç durmadan, size her türlü yardımı sağlamak için uğraştığını, Anonymous’un sizin yanınızda olduğunu bilin. Bu mücadeleye onlar hükmedemeyecek, siz onlara hükmedin. Kararlarınızı siz verin. Otoriteyi sorgulayın. Biz Anonymous’uz. Biz bir orduyuz.”

Bu mesajın ardından, AK Parti, Ankara Belediyesi ve Valiliği, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı’nın da bulunduğu kurumların internet siteleri çökertildi.

Site çökertme eyleminde, Anonymous, Redhack ve Lulzpirate hacker gruplarının ortak çalıştığı belirtildi.

Tags