Ece Dorsay babası Atilla Dorsay’ın Emek direnişini anlattı

Çarşamba, 10 Nisan 2013 22:36

Ece Dorsay: Babam ve annem mağazaya saklandı.

“Benim Sinemalarım” adlı program bu hafta çok konuşulan Emek Sineması’nı masaya yatırdı. Programa katılan Ece Dorsay babası Atilla Dorsay’ın “Emek Direnişi”ni, Emek’in neyi simgelediğini, bu yıkıma karşı çözüm önerilerini değerlendirdi.

Emek protestosu sırasında babası Atilla Dorsay’ın bir inşaat çalışanı tarafından darp edildiğini belirterek “Polis herkese sert davrandı. Tazyikli su biber gazı derken annem ile babam converse mağazasına sığınmak zorunda kaldı. Biz oradan haberleşmeye çalıştık. Bir sürü masum insan biber gazı yedi, zarar gördü. Bu çok utanç verici. Bu ülkeye emek vermiş kültür sanat insanlarının haline bak.” dedi.

Dorsay babası Atilla Dorsay’ın bu direnişine çok saygı duyduğunu ifade ederek “Etkiyi artırmak için böyle bir eylem yapması gerekiyordu. Ama bir yandan ben kızı olarak yazılarından vazgeçmesi beni yaraladı. Ben isterim ki babam gibi insanlar kalsınlar ve dirensinler.” dedi.

Dipnot.tv editörü Çağla Gillis moderatörlüğünde Film Arası Dergisi iş birliği ile yayına hazırlanan Benim Sinemalarım her Çarşamba saat 20:30′da

Siz de canlı yayınına katılabilir, sorularınıza cevap arayabilir ya da görüşlerinizi aktarabilirsiniz…

Dipnot.tv’yi Google+ sayfasından takip edebilirsiniz