Ankara’da işçi, memur, mimar, mühendis ve doktorlar Sihhiye Meydanı’na yürüdü.

Cumartesi, 11 Ocak 2014 13:45

14 Aralık’da başlayan yolsuzluk operasyonlarının ardından KESK, DİSK, TMMOB ve TTB üyeleri Ankara’da protesto yürüyüşü yapmak için buluştu.

“Özgürlük, Barış, Demokrasi, Adalet ve Emek” mitingi yapacak olan sendika ve meslek örgütleri adına açıklamayı KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul yaptı: ”Her gün yeni yeni kutular açılıyor, çalıp çırptıkları bir bir ortaya dökülüyor. Yıllardır “hırsız var” diyerek, AKP iktidarının soygun düzenini işaret eden emek ve demokrasi güçleri baskıyla, şiddetle susturulmaya çalışıldı. Gezi direnişinde iktidarın 11 yıllık zulüm düzenine yeter diyenler ‘marjinal’ ilan edildi. En ağır polis şiddetine maruz kaldı, polis kurşunuyla-çöpüyla öldürüldü. Böylesi çamura batmış bir düzenin sahipleri, şimdi aynı çamur deryasında birbirleriyle çatışıyor” şeklinde konuştu.

Tombul, “Bizler biliyoruz ki bozuk düzende sağlam çark olmaz. Çetelerin içinde çete arayanların, tüm suçu ‘paralel’ dünyalara atarak kendilerini ‘aklamaya çalışanların yalanlarına karnımız tok. 11 yıldır bu oyunlara gelmediğimiz gibi bugün de gelmeyeceğimizi duyurmak için bir kez daha alanlara çıkıyoruz. Gelin isyanımızı ve yeniden kurma gücümüzü hep bir ağızdan haykıralım” dedi.