Ankara’da son durum

Cumartesi, 8 Haziran 2013 22:29

fileAnkara Kızılay’da polis, Gezi Parkı ‘na destek vermek için toplanan gruba müdahale etti.

Başkentte Kızılay Meydanı’nda Gezi Parkı eylemlerine destek için on binlerce kişi bir araya geldi ve meydan tamamen trafiğe kapandı. Polis şenlik gibi başlayan eyleme bir süre sonra TOMA ve biber gazı ile müdahalede bulundu.

Ankara’da Taksim’deki Gezi Parkı eylemlerine destek verenlerin Kuğulu Park’ta kurulan çadırları bugün de kaldırıldı. Parka sabah saatlerinde gelen polisler çadırlarda kalan eylemcileri uyardı. Ardından çadırlar polis ekipleri tarafından toplandı. Çadırları polisler Esat Karakolu’na götürdü. Çadırlarların toplanması sırasında küçük çaplı tartışmalar yaşandı.

Kızılay akşam saatlerinde doldu

Daha sonra öğle saatlerinde ise eylemciler Kızılay Meydanında toplandı. Sanatçıların oluşturduğu kalabalık bir grup da meydanda yerini aldı.

Akşam saatlerinde ise Kızılay meydanında çok büyük bir kalabalık toplandı. Tunalı Hilmi Caddesi ve diğer caddeler üzerinden Kızılay’a inen Ankaralılar, meydanı tamamen doldurdu, meydan tamamen, çevresindeki caddeler ise kısmen trafiğe kapandı. Beşiktaş Çarşı grubu meydanda havai fişek ve meşaleler ile kutlama yaptı. Polis ise kalabalıklara uyarıda bulundu ve “eylemin kanuna aykırı” olduğunu söyleyerek, dağılmalarını istedi. Alanın çevresinde bekleyen TOMA’lar dikkat çekti. Bir süre sonra da eyleme polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Kaynak: Cnntürk