Ankara Mimarlar Odası’nda “dinleme cihazı”

Perşembe, 15 Ağustos 2013 12:22

file (1)Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde 2 sandalyenin altında Rus yapımı “böcek” yani dinleme cihazı bulundu. Dinleme cihazı, Mimarlar Odası’nda yapılan panel sırasında, katılımcılardan birinin ayağına takılmasıyla farkedildi. Oda Başkanı İsmail Haktan, “Bütün binada kapsamlı arama yapılacak” dedi.

50 saat ortam dinlemesi yapan cihaz Ankara Mimarlar Odası’nın 3. katında toplantı salonunda bulundu.

Dinleme cihazı Mimarlar Odası’nda gerçekleştirilen bir panel sırasında katılımcılardan birinin ayağına takılması sonucunda fark edildi. Fark edilir edilmez de basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.

Mimarlar Odası Başkanı İsmail Haktan basın toplatısında “Dinleme cihazının İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın bizi kastederek “her şeylerini biliyoruz” demesinin sonrasında çıkması manidardır” ifadesini kullandı.

Dinleme cihazının bulunmasından sonra Mimarlar Odası’nda kapsamlı bir de arama yapılacak, başka dinleme cihazı var mı yok mu kontrol edilecek. Bulunan cihazla ilgili olarak da tutanak tutularak savcılığa suç duyurusunda bulunulacak.

CHP İstanbul Maltepe İlçe Teşkilatı binasında da bir sandalyenin altında böcek bulunmuş ve cihaz polis tarafından incelemeye alınmıştı.

Tags