‘AMY’den 1 dakikalık video daha yayınlandı

Cumartesi, 9 Mayıs 2015 13:02

3 Temmuz tarihinde İngiltere’de gösterime girecek olan Amy Winehouse belgeseli “AMY”, ilk gösterimini 13-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Cannes Film Festivali’nde yapacak.

16 Mayıs tarihinde beyazperdeye yansıyacak olan filmden geçtiğimiz gün yaklaşık 1 dakika süren bir video yayınlandı. Amy Winehouse, videoda kendisine bağlı menajerlik şirketinden Nick Schmanksy ile yaşadıklarını dile getiriyor.

127 dakikalık “AMY” belgeselinin yönetmenliğini 2010 senesinde Ayrton Senna’nın yaşamını belgeselleştirdiği “Senna” adlı filmle dikkat çeken Asif Kapadia üstlenirken, belgeselde Amy Winehouse’un daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış görsel ve müziklerine yer verilecek.

Amy Winehouse’un ailesini temsilen The Guardian’a verilen açıklamada, filmin yapımı sırasında ailenin filmden ayrıştırıldığı belirtilirken, filmde anlatılan birçok konunun Winehouse ile birleştirilemeyeceğini açıklandı. “Filmde Amy Winehouse’u anlatan kişilerin aslında onunla pek de ilgileri yok. O kişiler Amy’nin son senelerinde yoktular” açıklamasında bulunulurken, “Bu da filmi, final noktasına ulaştıramıyor. Film, dengesiz ve gerçek dışı” denildi.

Kaynak: onedio.com