Amy Winehouse’un mezarını ilk kez ziyaret eden eski eşe, şarkıcının annesinden ağır sözler

Pazar, 27 Nisan 2014 18:07

Amy Winehouse’un eski eşi Blake Fielder-Civil şarkıcının mezarında bir röportaj için fotoğraf çekimi yapınca şarkıcının ailesinin tepkisini çekti.

Amy Winehouse’un annesi Janis Winehouse 27 yaşında ölen kızının eski eşinin ilk mezar ziyaretinin dikkat çekme amacı ile yapıldığını söyledi ve “iğrenç” olarak nitelendirdi.

Ünlü şarkıcının annesi eski eş Blake’in musevi inanışlarına da saygısızlık yaptığını, mezarlığa kipa (takke) takmadan geldiğini ve mezarlık gibi bir yerde röportaj verdiğini söyledi. Janis: “Bir mezarın yanı başında çekim yapmak tamamen saygısızlık. Mezarlığı ziyaret edebilir, ama hem kipa’sız gelerek dinimize saygısızlık yapıyor, hem de mezarın yanı başında röportaj vermesi iğrenç.” dedi. Janis ayrıca: “Yas tutuyor olabilir, ama bu, 3 yıl geçtikten sonra ilk defa ve kameralar önünde olmamalı” dedi.

Amy Winehouse’un ‘Back to Black’ gibi pek çok hit şarkısına ilham olan Blake, eski eşinin Londra’daki Edgwarebury Lane mezarlığındaki mezartaşının yanında şunları söyledi: “Ölümünden kendimi sorumlu tutuyorum. Buraya bu kadar zamandır gelmemiş olmamın pek çok nedeni var. Belki beni hiç tanımasa yıllarca bu bu kadar fazla uyuşturucu kullanmayacaktı” dedi.

Gelmiş geçmiş en iyi şarkıcılar arasında gösterilen Amy Winehouse, uzun süre uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele ettikten sonra 2011 yılının Temmuz ayında henüz 27 yaşındayken alkol zehirlenmesinden hayatını kaybetmişti.

Blake Fielder-Civil, eski eşi Amy Winehouse’un mezarını ilk ke ziyaret etti:

Screen Shot 2014-04-27 at 15.51.14