Amsterdam Harikalar Diyarı!

Perşembe, 18 Aralık 2014 12:16

Bu şehre ilk gittiğinizde Harikalar Diyarı’ndaki Alice gibi hissediyorsunuz. Amsterdam şehirleşme açısından gerçekten müthiş. Tarihi yapısı ve kusursuz şekilde korunmuş binaları insanda devasa bir “Van Gogh” tablosuna bakıyormuş hissi uyandırıyor. Kanallar şehre başlı başına apayrı bir hava katıyor. Bunun yanında boş buldukları her alanı yeşillendirmişler. Kanal kenarları ve çimlerin üstünde kuğular, kazlar, ördekler dolaşmakta… Müzeleriyle, parklarıyla, bisikletleriyle, insanlarıyla çok güzel bir şehir. Sadece şehri gezmek için bile en az üç dört gün ayırın derim.

On-board-catering-vinkeles-at-the-dylanBu güzel şehre yolunuz düşerse The Dylon Hotel’de kalın. Bu butik otel, Keizersgracht Kanalı’nın üzerinde, Amsterdam’ın kalbinde yer alıyor. Aynı zamanda Dam Meydanı’na da çok yakın.

Bar-Barbou-2-Dylan-AmsterdamThe Dylan’da bulunan oda ve süitlerin bir kısmı Hollandalı ünlü tasarımcı Remy Meijers tarafından özel olarak tasarlanmış. Otelin içinde bulunan “Vinkeles Restaurant” Michelin yıldızı ile ödüllendirilmiş. Ödüllü restoran, 18. yüzyıldan kalma, bahçe manzaralı bir fırında hizmet veriyor. Mahzenden gelen şaraplar eşliğinde Fransız mutfağından yemekler servis ediliyor. Otelde kalmasanız bile burada yemek yemenizi tavsiye ederiz.

Luxury-signature-suite-ThomasThe Dylan Otel’in teraslı çok güzel bir bahçesi de var. Dinlenebileceğiniz bir salon ve güzel kokteyller sunan “Bar Barbou” da mevcut. Otele belli başlı turistik yerlerin tümü yürüme mesafesinde bulunuyor.

Hazırlayan: ASLI GÖKNAR

Devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play