‘Amerika’yı Kim Keşfetti?’ kapağı ile Dipnot Tablet’in 192. sayısı çıktı

Cuma, 21 Kasım 2014 14:00

Dipnot Tablet’in 192. sayısı yine gündem yaratacak. Dipnot Tablet’in yeni sayısı ‘Amerika’yı Kim Keşfetti?’ kapağı ile çıktı.

kapak_v (2)

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Amerika’yı Kolomb değil 1178’de Müslümanlar keşfetti.’ sözleri hem Türkiye hem dünya basınında çok konuşuldu. İldem Wilson dünyada nasıl yorumlandığını Dipnot Tablet için yazdı.

Amerika’yı kim keşfetti? Tarihçiler bu konuda ne diyor? Uzmanların görüşleri Dipnot Tablet 192. sayıda…

Açlık Oyunları’nın üçüncü filmi bugün vizyona giriyor. Peki, bu seri nasıl bir fenomen haline dönüştü? Türkiye’nin en iyi sinema yazarlarından Ali Arıkan, Açlık Oyunları fenomenini Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Kalebodur ile Mimarlık bu hafta da yine dolu dolu. Amerikalı heykeltraş John Bisbee’nin demiryolu çivilerinden yaptığı heykeller ve Vietnam’da yapılan üstü bahçe altı kreş olan tasarım 192. sayıda…

Mahmut Güleç’in #kitapmüzik köşesi yine çok renkli. Dipnot Tablet’in kitap müzik köşesine bakmadan haftaya başlamayın… Mahmut Güleç bu hafta, Zülâl Kalkandelen ile Veganizm kitabı ve Etik Veganlık üzerine söyleşti.

Barış Çunguroğlu, Dubai ve Abu Dhabi’ye gitti ve Ortadoğu’daki spor manzaralarını Dipnot Tablet için yazdı.

Dipnot Tablet, Alan Turing’e itibarını Kraliçe’den önce vermişti. Alan Turing’in hayatını anlatan ’Alan Turing: The Enigma’ filmi bugün vizyona giriyor. Filme gitmeden önce Cengizhan Çelik’in Turing hakkındaki yazısı mutlaka okunmalı.

Moro Müslümanları ile Filipinler devleti arasında 40 yıl sonra barış anlaşması imzalandı. Rabia Çelik, 40 yıl sonra gelen barışı, sürecin içerisinde olan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç ile Dipnot Tablet için konuştu.

Cenk Özyılmaz, sağlıklı bir yaşam için önerilerine devam ediyor. Limon suyu içmeniz için 7 önemli neden bu hafta Dipnot Tablet’te…

Metrobüslerin sabah ve akşam saatlerinki sıkışıklığını bilmeyenimiz yok. Funda Mentaloğlu metrobüste hayatta kalmanızı sağlayacak 8 önemli yolu kaleme aldı. Bu liste kaçmaz!

Gizem Merve Kaboğlu, Güllerin Savaşı dizisi ve Seni Seviyorum Adamım filminde rol alan Barış Kılıç ile Dipnot Tablet için konuştu.

Göksan Kadayıfçı bu hafta sizleri şaşırtacak bir araştırmayı kaleme aldı. ‘Apple Kullanıcıları Izgara Hellim, Samsung Kullanıcıları Tavuk Şiş Seviyor’ 192. sayıda…

Aslı Göknar’ın hazırladığı ‘Seyahat köşemize’ mutlaka göz atmalısınız. Sizi bu hafta Kızıl Şehir Marakeş’e götürüyoruz.

Bu hafta oturmak yok! Bu ayın en çok ses getirecek konser ve sergi programı yeni sayımızdan takip edebilirsiniz.

LookCloser köşemizde bu hafta Ayrık Dişleri İle Aykırı Bir Güzel Georgia May Jagger var.

“İyi de gökyüzünde saklı, kötü de” Gökyüzü Halleri’nde Derya Demir burçlarınızı yorumladı.

Dipnot Tablet’in 192. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play