Amerika’nın ilk kurulduğu şehir: BOSTON

Çarşamba, 19 Kasım 2014 11:04

Spor ve eğitimde Amerika’nın zirvedeki kurumlarını barındıran caddeleri ve tarihiyle Avrupa’da hissettiren güzel ve soğuk şehir. Sakın Şubat ayında gitmeyin!

Boston tam bir üniversiteler şehridir. Dünyanın en saygın okullarından HARVARD ve MIT Boston’da bulunur. Bunun yanısıra; Brandeis University, Boston University, Boston College, Northeastern University, Tufts, Umass Boston’da yer alıyor. Bu şehirde şu anda genetik ve mikrobiyoloji alanında büyük yatırımlar ve çalışmalar var. Dünyanın en iyi ikinci hastanesi Massachusetts General Hospital da burada bulunur.

kapak foto 01Boston; sokaklarında insanların yürüdüğü ve Newsbury caddesinde şık giyinilerek piyasa yapıldığı, sokakta oturulup kahve içilebilen, yaşayanların kültür seviyesi, dünyayla alakaları da Amerika’nın diğer kesimlerine göre daha yüksek olan bir şehirdir.

Boston’a gitmeden ‘more than a feeling ile I need you love’ isimli şarkılarını art arda dinlemek gerekir. O zaman Boston’un bize ne anlatmak istediği anlaşılabilir.

Bu şehirde size Mandarin Orientel Boston otelde kalmanızı önereceğiz. Otel, Boston’ın tarihi Back Bay semtinde Prudential Center’ın yanında yer alıyor.

boston-2014-fine-dining-bar-boulud-bar-01Mandarin Oriental Boston’ın odalarında tasarım nevresimler, yastıklar ve yorganlar bulunuyor. Odalarda küvetli mermer banyo gerçekten çok şık. Küvete sıcak su doldurup keyif yapmayı ihmal etmeyin.

Boston Mandarin’in SPA bölümünde 9 bakım odası, hamam ve kuru saunası var. Modern donanımlı spor salonunda kişisel eğitmenler eşliğinde spor yapabilirsiniz. Ayrıca otelde sekreterlik ve çeviri hizmetlerinin verildiği bir iş merkezi de mevcut.

boston-suite-oriental-suite-bedroomMandarin Boston’da yer alan Asana Restaurant’da Asya yemeklerini deneyebilirsiniz. Oteldeki M Bar & Lounge’da 100′den fazla kokteyl çeşidi var. Burada mutlaka içki için.

Hazırlayan: Aslı Göknar

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play