Amerika’da nasıl ve nerede yaşanılır?

Cuma, 15 Şubat 2013 19:10

İki Sene Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde, İki sene de Amerika’da okuyayım, ikisinden de ayrı ayrı lisans diploması alayım, Amerika’ya gidip, bir de ‘’Road Trip’’ yapayım derseniz, Dipnot.tv canlı yayınlarından Green Card programı tam size göre.

ABD’de bazı ürünlerin outlet mağazalarında hem orijinal hem de uygun fiyatlı olduğunu söyleyen Mehmet Doğan, “Türkiye’de 300 dolara aldığınız ürünleri, 30-40 dolara alabiliyorsunuz” dedi.

ABD’de çalışma izninin, alınan vizenin türüne göre değiştiğini, öğrencilere genelde f-1 vizesi verildiğini söyleyen Ozan Bozkurt, ABD’de yaşayan öğrenciler için, restoran, kütüphane, otel çalışanı gibi yasal olarak çalışılacak işlerin en ideal ve neredeyse mecburi işler olduğunu söyledi.

Araba kiralama yerine bazen araba satın almanın daha uygun fiyata mal olabileceğini söyleyen Mehmet Doğan, “800 ile 2000 dolar arasında bir fiyatla 10 yıllık arabalar satın alınabiliyor.” dedi. Araba kiralarken, arabayı aldığınız yere teslim etmeyip, kiralama şirketinin başka bir şubesinde teslim edebileceğinizi söyleyen Doğan,  tekrar aynı zahmetine gerek olmadığını söyledi.

Dipnot.tv’nin canlı yayınlarına katılmak için yapmanız gereken, Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip etmek ve yayın saati yayınlayacağımız linke veya sitemizdeki “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklamak!

Hangout-Nasıl-Yapılır-yeni