Alper Canıgüz’den Yazın Okunması Gereken 5 Kitap

Pazar, 3 Ağustos 2014 16:43

Yazın ne okuyalım diye düşünüyorsanız. Alper Canıgüz’in Dipnot Tablet için hazırladığı Yazın Okunması Gereken 5 Kitap listesine mutlaka göz atın!

 

1.Emrah Serbes – Deliduman

Emrah Serbes, Gezi zamanının ruhunu, Gezi’nin isyancılarını, hürriyetleri için öksürenleri, yerinde duramayanları, küfredenleri, ağlamayı unutmak için yumruğunu sıkanları resmediyor. Deliduman, büyük zamanın ve her zaman kenarda kalanların romanı.

 

2. Hakan Günday – Daha

Hakan Günday - Daha (1)

 

Hakan Günday, “Daha”da kaçak göçmenlerin üzerinden büyük bir insanlık dramını anlatıyor. Ancak bu roman kaçak göçmenlerin değil; henüz 9 yaşındaki bir çocuğun, insan kaçakçısı bir babanın yanında yetişen Gazâ’nın öyküsü. ‘Siz bu cümleyi okurken, bir yerlerde insanlar, ülkelerindeki savaş, açlık ve yoksulluktan kaçmak için sonu zifiri bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyor. Ancak bu hikâye o kaçak göçmenlerle değil, onları kaçıranlardan biriyle ilgili. Adı Gazâ. Babası bir insan kaçakçısı, Gazâ da onun çırağı. Henüz 9 yaşında. Yani, hayata ve insana dair, öğrenmemesi gereken ne varsa, hepsini öğrenecek yaşta.’

 

 

3. Will Ferguson – Mutluluk

Will Ferguson - Mutluluk (1)

 

Şu, fazla kilolarınızdan kurtulmak için; bu, depresyondan çabuk çıkmanız amacıyla; şuradaki, sigarayı tez elden bırakasınız diye; buradaki, cinsel hayatınızın zımba gibi olmasını sağlayacak… Biri çıksa da, sizi bu dertlerin hepiciğinden birden kurtaracak bir kişisel-gelişim kitabı yazsa! Bir sihirli değnekle dokunulmuş gibi ansızın mutlu mesut, sağlıklı, zinde, atletik, huzurlu, dingin biri olsanız? Bu kitapları yayımlayan editörlerin hali nicedir, diye merak ettiğiniz olmuş mudur hiç? İşte, Will Ferguson Mutluluk başlığını verdiği bu romanında, ‘toplumun yeni afyonu’ diye nitelediği kişisel-gelişim kitaplarını eğlenceli bir dille eleştirirken, bizleri de kahkahaya boğuyor.

 

 

Devamı için: 

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play