“Alkolü yasaklamadık!” Erdoğan eleştirilere böyle yanıt verdi

Salı, 28 Mayıs 2013 13:49
AK PARTI TBMM GRUBU

Başbakan Erdoğan, alkol ile ilgili yasa konusunda milletvekillerine ve MHP’ye teşekkür ederek, “Bu düzenleme bir yasak değildir. Bu düzenleme yaşam tarzlarına müdahale değildir” dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan, gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Alkol düzenlemesi:
Erdoğan, günlerdir yurtdışında ve içinde “alkol yasaklandı” diye propaganda yapıldığını belirterek, “Bunu söyleyenler, bunu yazıp çizenler, bunu yurtdışında ve yurt içinde yayanlar, en hafif tabiriyle yalancıdır” diye konuştu.

“Biz hiçbir şeyi yasaklamadık” diyen Erdoğan sözlerine, “10,5 yıldır kimsenin yediğine, içtiğine karışmadık. Bundan sonra da karışmayız. Karışana da musehama göstermeyiz” diye devam etti.

Erdoğan, yeni alkol düzenlemesini tarihi bir adım olarak nitelendirerek, “Biz bu düzenlemeyi milli, manevi değerleriyle huzur ve güvenlik içinde insanımızı geleceğe baksın diye yaptık. Hiç kimse bunu farklı yerlere çekmesin” şeklinde konuştu.

Reyhanlı’daki saldırılar:
Erdoğan, “Hatay’daki hoşgörü ortamını zedelemek için başta CHP olmak üzere bu bölgede çok ağır ve çok tehlikeli tahrik girişimlerini biliyoruz. Hatay’da çok tehlikeli oyun oynanıyor” dedi.

Başbakan sözlerine, “O kadar ki bu oyun Türkiye dışında tezgahlanıyor, Türkiye içindeki uzantılarıyla, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kandırılmak suretiyle icra ediliyor. Buruda bir siyasi mezhepçilik yapılıyor. Bu çok tehlikeli bir oyun. Bu oyuna hiçbir mezhep mensubunun gelmemesi gerekiyor” diye devam etti.

Tags