Ali İsmail Korkmaz’ın hastanedeki son görüntüleri ortaya çıktı

Pazartesi, 19 Ağustos 2013 15:26

Eskişehir’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında dövülerek öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın hastanedeki son görüntüleri ortaya çıktı.

Arkadaşlarıyla birlikte hastane koridorunda dolaştığı gözlenen Korkmaz’ın polise ifade verdikten sonra arkadaşlarıyla hazırlanan raporu okuduğu görülüyor.

Görüntülerde gerekli röntgen ve tomografileri çekildikten sonra kolu sargıya alınan Korkmaz, refakatçi bekleme bölümünde bir süre arkadaşlarıyla sohbet ettiği görülüyor. Daha sonra Hastane Polis Odası’na girerek yaşanan olayları anlatan Korkmaz’ın bir süre odada kalıp çıktıktan sonra elindeki tutanağı arkadaşlarıyla okuduğu görüntüleniyor. Korkmaz ve arkadaşları daha sonra hastaneden ayrılıyor.

İFADE VEREMEYİNCE TEKRAR HASTANEYE YOLLANDI
Olay günü Korkmaz’ın hastaneye götürülmesine yardımcı olan arkadaşı Fırat Köse, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Ali, sivil kıyafetli kişilerin kendisini darp ettiğini, birinin elinde sopa olduğunu söyledi. Çok yorgun olduğu için daha fazla üstüne gitmedik. Ali’yi eve getirip uyuttuk. Saat 5′e kadar yattı. 5′te kalkıp ifade vermek üzere karakola gitmesi gerekiyordu. Karakolda da polislerin sorularını net cevaplayamadığı için hastaneye sevk ettiler. Orada beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı.”